Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogy lesz valakiből profi...

Hogy lesz valakiből profi sportoló ? Például kosárlabdában -

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem , hogy míg a fociban van több kis liga akár itthon akár külfőldőn ez kosárlabdában nem ennyire széles kőrű . Tehát ha valaki elkezd mondjuk 20-22 évesen kosarazni amatőr tapasztalatokkal van esélye hogy egyátalán egy kis amatőr csapathoz felvegyék ?
2022. okt. 5. 19:18
 1/4 anonim válasza:
Igen van esély.Kosaraztam,amatőrként kezdtem és versenyszerű sportoló lettem.De nem árt ha fiatalon kezdi az ember,nem 20 évesen.
2022. okt. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem sok esélye van, hogy valaki 20-22 évesen kezd el kosarazni, aztán profi lesz. Dávid Kornél ritka kivétel volt, hogy 18 évesen kezdte.


Anno kosaraztam gyerekkoromban egyesületnél, így ismertem olyanokat, akik később profik lettek, illetve öcsém nem lett profi, de NB1/B-ben játszott amatőr csapatban, míg vissza nem vonult.


Akik profik lettek, általában 6-12 éves koruk között kezdték valamely profi csapat utánpótlás nevelésében. Eljártak edzésekre, játszottak az aktuális korosztályos bajnokságokban. Aztán jellemzően ifi korosztályban (17-18 évesek) a jobbakat betették játszani néha a felnőtt csapatba is, nagyrészt belőlük lettek a profik, plusz páran, akikkel aztán kötöttek felnőtt szerződést, és eleinte keveset, majd egyre többet játszottak a meccseken.

2022. okt. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, azr kihagytam még, hogy az is előfordul, hogy 18 évesen egyetemre mennek, és az egyetem amatőr csapatában játszanak, közülük is van aki utána profi klubban folytatja.


Öcsém is egyetemi csapatban játszott külfödön, de ő utána amatőr csapatba jött haza, illetve gazdasagi szakemberként kezdett dolgozni, de voltak ottani magyar capattársai, akik utána profi karriert kezdtek itthon.

2022. okt. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hellmano ***** válasza:

20-22 évesen elkezdeni, ahogy te írod az már nagyon késő. Ahhoz tényleg isteni tehetségnek kellene lennie valakinek, hogy sikerüljön behozni azt a lemaradást, amit más profi elkezdett gyerekként. Van itthon is több alsó ligás bajnokság, amikben olyanok is részt vesznek, akik csak hobbi szinten kosaraznak. Én 12 évesen kezdtem el kosarazni a foci mellett szórakozásból street-en azt olyan jól ment a dolog, hogy megtetszett és felhagytam a focival, mikor már zsákolni tudtam onnan meg nem volt megállás állandóan ugráltam bárhol voltam :D Mindig a plafont vagy valami magasban lévő objektumot akartam elérni. Fénykoromban 110 cm-es emelkedésem volt, ami szerintem elég korrekt. Most 44 évesen is, még van 70-75 cm, attól függ mennyire melegítek be. Persze nagy figura zsákolások már nem mennek, mint régen, de simán húzok 360-at meg windmill-t stb.


Én is játszottam csapatban, de engem a streetball mindig is jobban érdekelt a szabadságával, így mai napig kijárunk streetball bajnokságokra az országban elég szép eredményeket elérve. Pedig 12 évesen én sem mondhatom, hogy korán kezdtem volna és anno nem is csapatban csak szórakozásból. Teljesen más, ha valaki az utcán vagy csapatban tanulja meg a kosárlabdázást. Az utcán megszoktam, hogy semmiért nem mondok fault-ot, míg ha olyanokkal játszol, akik csapatban tanultak kosarazni, mindenért fault-ot mondanak :D


Szóval a lényeg annyi a kérdésedre, hogy 20-22 évesen max. amatőr bajnokságban tud valaki kosarazni többre nincs igen esélye, ha ekkor kezdi a sportot az alapoktól.


Régen az volt a baj a Magyar kosárlabdával, hogy a fiatalokat nem engedték játszani az edzők. Meg volt az a pár ember Sitku, Kámán meg a többi, aki gyakorlatilag, mikor már vén emberek voltak, akkor is ők játszottak és a fiataloknak nem adtak időt meccseken...persze eljött a váltás és talán a mai Magyar kosárlabda már kicsit több lehetőséget kínál a fiataloknak is a meccseken, de még mindig nem igen jellemző, inkább külföldieket hoznak a fiatal Magyar játékosok helyett.

2022. okt. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!