Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért könyvelik el már most a...

Miért könyvelik el már most a Ferencváros Európa Liga csoportelsőségét?

Figyelt kérdés
Tegnap a Ferencváros 1-1-et játszott az AS Monacoval. Így jelenleg 10 pontja van. Az AS Monaco 7 ponttal a 2. (A Ferencváros gólkülönbsége 0, a hercegségbelieknek -2). Tehát, ha a Ferencváros kikap az utolsó fordulóban a Trabzonsport-tól, az AS Monaco pedig nyer legalább 2 gólos különbséggel nyer, akkor pontszámban, és gólkülönbségben is utoléri a magyar klubot. Ezért nem értem, hogy miért biztos már a csoportelsőség.

2022. okt. 28. 08:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pontegyenlőség esetén az egymás ellen elért eredmény rangsorol, és a Fradi idegenben nyert, otthon x-elt a Monaco ellen.
2022. okt. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit számolgatni. Európa-liga pontazonosság esetén, a két csapat egymás

elleni eredményei számítanak először . A Fradi nyert idegenben a Monaco ellen, a hazai mérkőzés döntetlen lett. Tehát az utolsó csoportmérkőzés eredményétől függetlenül a Monaco már nem érheti be a Fradit.

2022. okt. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkodtam egyébként, hogy miért írta ki minden portál a biztos csoportelsőséget amikor a Monaconak 7 pontja van és ha nyer akkor utoléri a Fradit, sőt ha több góllal nyer akkor a gólkülönbség alapján meg is előzi.


De akkor ezt most megtudtam én is, hogy miképp számítják :))

2022. okt. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!