Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Az asztalitenisz az profi...

Az asztalitenisz az profi sport? PL mint a foci, kosárlabda stb, tehát nemzetközi eseményekkel világszervezettel stb.

Figyelt kérdés
ÜDV a kérdés adott köszi :)
2023. márc. 9. 17:18
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Persze. Főleg Kínában népszerű, de vannak nemzetközi versenyek is.
2023. márc. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Első vagyok.

Elfelejtettem odaírni hogy világbajnokság is van.

2023. márc. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem köszi az angolt még nem nagyon értem olvasgatni ezután még nrm tudok a szövetség youtube csatornája is elég komoly, ahogy nézenm komoly több órás közvetitések vannak https://www.youtube.com/@ITTFWorld , időközben ránéztem , csodálkoztam, hogy sok a kinai, de akkor ezért, mert ott népszerü.Világ szinten a PROFI sport milyen népszerü? (tehát ugye maga a profi sport része)
2023. márc. 9. 17:55
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia,ahogyan szinten minden sportnál, vannak amatőr és profi sportok/sportolók. Ugye a profi sportoló az hivatásos, tehát ebből él.

A asztalitenisz szintén rendelkezik profi és amatőr ágazattal.

A asztalitenisz 1988 óta olimpiai sportág.

Kína dominálja leginkább a világot, főleg a női vonalon. Ázsiában a legnépszerűbb a játék, magas szintet is képviselnek, de azért az európai játékosok is feltudják venni a versenyt.

Ha szét szeretnél nézni az aktuális versenyek között, akkor ezen a holnapon tudod megtenni: [link]

Ha aurópai események érdekelnek, akkor a www.ettu.org honlapon tudsz szétnézni. Budapesten elég sokszor volt már komoly verseny, idén nem tudom lesz-e.

A magyar asztalitenisz szövetség honlapja a www.asztaliteniszezz.hu oldal. Az mondjuk hagy némi kivetni valót maga után.

Remélem tudtam segíteni.

Egyébként hazánkban valahogy elveszítette a népszerűségét, de március 24-26. között lesz az Országos Bajnokság, Budapesten a Marczibányi téren, az Ormai csarnokban.

2023. márc. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen köszi a lényeget sikerült átadni, tehát ez is van olyan mondjuk mint a snooker, ahol a profik szinte abból élnek, hogy versenyrőlversenyre járnak, vagy pl a darts- vannak komoly versenyek, . köszönöm.

Azt nem tudod, megéri? Snookert és a darts-t követem ott tudom, hogy a top játékosok nagyon jól megélnek, és nem kell polgári munkát végezni csakis a játéknak élnek, tehát szabadidőbe gyakorolnak stb.

2023. márc. 11. 09:43
 6/11 A kérdező kommentje:
Mármint megélnek magából az adott sportból, a dijakból a saját nevükből stb.
2023. márc. 11. 09:44
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok!


Igen a profik itt is megélnek belőle. Emeltek a pénzdíjakon, illetve ott vannak még a klub mérkőzések, amiken szintén kapnak fizetést, ahogyan a focisták.

Itt jön egy kis csavar... vannak olyan bajnokságok, amik úgynevezett "nyílt bajnokságok", tehát egy játékos több ország klubcsapatában is játszhat. Egy példa, van egy magyarországi klub, ahol játszik és kap fizetést, mellette van Angliában is klubcsapata és Görögországban is. Ezek nyílt bajnokságok.

A német, osztrák és francia egy zárt bajnokság, azok a játékosok csak kizárólag ott játszhatnak. Mondjuk ezek top bajnokságok is, így nem csoda.

Bőven vannak lehetőségek benne.

2023. márc. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi, nem gondoltam, hogy ez ennyire profi. Azt hittem még a profik is dolgoznak mellette stb.
2023. márc. 13. 11:49
 9/11 NTBS ***** válasza:
1988 óta olimpiai sport.
2023. márc. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor rangos :)
2023. márc. 18. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!