Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kereszt- és oldalszalag...

Kereszt- és oldalszalag szakadás után, sport (foci) mikortól?

Figyelt kérdés

Egy 17 éves srác vagyok, aki 12 éve focizik. Egy idén februárban született megállapodás értelmében a mai naptól egy Megye I. osztályú csapatnak vagyok igazolt labdarúgója. Az örömbe üröm vegyült, miután sajnos április 8-án súlyosan megsérültem. Egy szerencsétlen mozdulatnál kifordult a térdem. Az MR diagnózis szerint elülső kereszt- és külső oldalszalag teljes, míg a belső oldalszalag részlegesen elszakadt valamint a meniscus is leszakadt. Gipszsínt először tartós fekvőgipszre cserélték április 17-én. A fekvőgipsz levételére és az oldalszalag rekonstrukciójára június 5-én sor került. Az artroszkópos műtétet követően járógipszet kaptam, amit fokozatosan terhelhetek. Július 17-én a terveknek megfelelően az elszakadt elülső keresztszalagot pótolják. A pótlás saját inas lesz, mégpedig részben hamstring-, részben achilles ínból kialakított lesz. A kezelőorvosom szerint erre a sérülés nagysága miatt van szükség.



Szeretném a hasonló operáción átesettek tapasztalatait kérni, hogy mire számíthatok a műtét után? Mikor lesz vagy lesz-e még ugyanolyan a térdem, mint a sérülés előtt volt? Mikor térhetek vissza a pályára?


A segítőkész válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm!



Elnézést a hosszáért!



2023. júl. 1. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Már sosem lesz a régi. Mindig lesz, hogy fájni fog
2023. júl. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A sérülésed nagyon komplikált. A műtét után 7-14 nap fekvőgipsz és mankózás fog következni. Aztán az általános gyógytorna nagyjából 1,5-2 hónap, majd nagyjából 2,5-3 hónap fizioterápia. Szóval még min 5 hónap mire egyáltalán edzésképes leszel.


A térded viszont (saját tapasztalat alapján) sosem lesz olyan, mint előtte volt.


Gyors gyógyulást.

2023. júl. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bár tapasztalatom nincs ezzel, de azért jó pár profi sportoló is folytatta a karrierjét ilyen sérülés után (pl. Zlatan 36 évesen, mondjuk ő nem ember), mégha ők valszeg egy átlag rehabilitációnál jóval profibb kezelésben részesülnek. Én előre azért nem írnám le magadat, de az biztos, hogy jobban oda kell majd figyelned a térdedre, mint előtte.
2023. júl. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha jól értem a kérdésedet, akkor már megvolt a műtét! Hol tartasz a gyógyulással kapcsolatban?
2023. júl. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hétfőn veszik le a fekvőgipszet és kezdődik a fizioterápiám! Igencsak fáj a térdem a műtét óta is.
2023. júl. 29. 22:59
 6/8 anonim válasza:
Jó esetben a tavaszi alapozáson már ott lehetsz, vagyis talán február/március.
2023. aug. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem örömteli koncepció. De a mostani állapotom és érzéseim szerint is kétségesnek tartom az idei visszatérést.
2023. aug. 7. 07:30
 8/8 anonim válasza:
Hát nagyon optimális esetben ott lehetsz a tavaszi alapozáson, de az is kérdéses. Az öcsém kosarazik versenyszinten, neki 1 év volt, mire regenerálódott. Tavaly januárban sérült meg és idén januárban tért vissza. Közben háromszor volt sportorvosin, amiből kétszer (július, október) "nem alkalmas" megjegyzést kapott.
2023. aug. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!