Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan lehetek professzionalis...

Hogyan lehetek professzionalis kosarlabda jatekos penzert?

Figyelt kérdés
19 eves vagyok hobbim a kosarlabda es 195cm vagyok. Sokan mondjak, hogy tul keson kezdtem (persze en most nottem meg :) ), hogy profi kosaras valjon belőlem. Aki tenyleg tudja, hogyan lehet valaki fizetett játékos köszönöm ha segít. En beletudok adni mindent de nem tudom eleg-e ennyi hozza, hogy reggeltol estig gyakorlok, vagy inkabb massal keressem a penzem es boldogabb leszek.

2023. júl. 30. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy valami szuper tehetség akkor sajnos semmi esélyed hogy profi legyél. A veled egykorúak nagyrésze már az NB1-ben játszik.


A kosárlabda csapatjáték. Attól hogy jól dobsz pl az nem jelenti azt hogy csapatban is jól tudsz játszani. Meg kell tanulni a zárásokat, mozgásokat stb. Végéig kell járni a ranglétrát. A korosztályos csapatokon át eljutni a profi szintig.

2023. júl. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hellmano ***** válasza:

Már késő, de ugye erre mondják, soha nem késő elkezdeni bármit...de ahhoz már, hogy bekerülj csapatba úgyhogy, még eddig nem játszottál csapatban és csak hobbiból nyomod az a baj. Már szinte az istenadta tehetség körül kellene lenned, hogy ilyen "későn" felfigyeljenek rád a klubbok. Meg az alapokat , bár megtudnád tanulni, de nem lenne olyan természetes számodra, mint aki kisgyerek kora óta ebben szocializálódik. Itt a játék alapjaira gondolok.


Szerintem, ha elég atletikus vagy és jókat tudsz zsákolni, akkor én arra mennék rá, hogy egy jó streetball játékos legyek inkább ebben a korban már, mint a klubbok felé orientálódni. Én is úgymond későn kezdtem 12 éves koromban, de még nem annyira későn, mint te. De voltak aki már elsős korukban elkezdték, mert a szülők beiratták vagy a felmenők között voltak magas emberek, netán kosarasok valamelyik ágról vagy csak, azért, hogy neveljék bele a gyerekbe a fegyelmet a sport által. Mondjuk az én időmben 90-es évek legeleje, még inkább mindenkibe a focit tolták és ritka volt a kosaras gyerek, tényleg csak azok kosaraztak általában komolyabban, ahol tudták, hogy valószínű magas lesz a gyerek a szülők után, de hülye hozzáállás volt nem? :D


Én mondjuk jobban szerettem a streetball-t mindig, mint a klub szintű kosárlabdát. Mondjuk nekem baromi jó rugóim voltak 115 cm-es emelkedésem volt fénykoromban, most vagyok 45 éves és még mindig 70-75 cm, ami még egy fiatalnak is megsüvegelendő lenne, nem hogy egy 45 évesnek :D


Meg a strandokon, streetpályákon jókat lehet villantani, ha valaki jól cselez vagy jókat tud húzni, régen lehetett vele csajozni rendesen :D Meg manapság is jól esik, mikor kimegyünk a placcra azt elkezd az ember zsákolgatni megnézik az emberek, azt bemondom, hogy amúgy 45 vagyok ám , és akkor meg jön a nebassz stb. szöveg, max. 30-nak néztelek, meg hogy lehet még ennyi idősen is ekkorát ugrani stb. szóval jól eső dolgok ezek :D

2023. júl. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszön szépen a válaszokat.Ettől függetlenül szeretnek profi lenni mert nagyon megtetszett es ahogy montad menő tud lenni. Azt meg nem tudom csapadtban jatszak-e (nem penzert de vannak meccsek), vagy csak hobbi szinten vagy mindkettő akár.

A street ball is tetszik köszi:)

2023. júl. 30. 13:57
 4/4 anonim ***** válasza:
A 3x3 kosár esetleg megoldás lehet. Még elég új itthon, meg úgy bárhol, ezért lehet nem veszik annyira komolyan a scoutolást, de hasonlít a streetballhoz valamennyire
2023. júl. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!