Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ha változtathatnál szabályt a...

Ha változtathatnál szabályt a fociban, mi lenni az?

Én egyrészt csökkentenék a pálya nagyságán, persze nem ilyen kézilabda-méretre, de mondjuk 20 métert a hosszból, a szélességből meg mondjuk 10 métert. Ebből következően legyen mondjuk 2-2 fővel kevesebb ember. Sokkal akciódúsabb lenne a foci.

A másik szabály, amit módosítanék, hogy ha az alap- vagy oldalvonalon kimegy a labda, de nem ér földet, akkor azt vissza lehessen rúgni mondjuk egy érintéssel, így kevesebb bedobás lenne, és időhúzás.

A harmadik pedig, hogy legyen csak 60 perc egy meccs, de álljon le mindig az óra, ha a labda nincs játékban.

2023. szept. 12. 00:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
én a színészkedést büntetném sokkal szigorúbban. Illetve megszabnám összesen hány játékos védekezhessen illetve támadhasson. Krva szar nézni mikor beáll az egész csapat védekezésbe és 90 percig áll a játék mert lehetetlen átjutni rajta hacsak nincs valami szabálytalanság
2023. szept. 12. 01:38
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Legyen politikamentes és tehetségközpontú végre, mert így gyakorlatilag nem létezik.
2023. szept. 12. 07:07
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

"megszabnám összesen hány játékos védekezhessen illetve támadhasson"

Ezt mégis, hogyan?

Erre kíváncsi vagyok.

Védő nem rúghat gólt, nem támadhat, sőt ki sem léphet a védőharmadból, támadó meg nem veheti el a labdát a védőtől, vagy mi lenne az alap koncepció?

A futball nem csak egy csapatsport de a sportágak között a legnagyobb üzletág annak minden előnyével, és hátrányával.

Apró módosítások vannak, most pl a leszabály módosítást tesztelik néhány kijelölt bajnokságban, de az idézett változtatásnak még az elméletét sem tudom elképzelni, hogyan lehetne kivitelezni.

A tiszta játékidő mérés megoldható lenne, az lényegében elhatározás kérdése.

2023. szept. 12. 07:47
 4/19 anonim ***** válasza:
25%

A lesszabályt kellene min. megváltoztatni vagy esetleg megszüntetni.

Egyértelművé tenni, hogy mi számít vétlen és mi számít szándékos kezezésnek és ezt mint a büntetőterületen kívül, mint azon belül szigorúan büntetni, ahogy a színészkedést is.

2023. szept. 12. 07:49
 5/19 anonim ***** válasza:
20%

1. cserénél nem kellene a játéknak állnia. Adminisztrál a negyedik számú játékvezető, ezzel gyakorlatilag megszűnnek az időhúzó cserék.

2. büntető csak ötösön belüli szabálytalansáért járjon (vagy jelöljenek ki egy nagyon, de jelentősen leszűkített terület), mert az már tényleg gólhelyzetet feltételez. Röhej, hogy 17 méterre, a kapunák háttal állva dobják fel magukat játékosok, és kapnak egy tiszta gólhelyzetet.

3. csak a csapatkapitány beszélhessen, reklamálhasson a játékvezetőnél. A többinek legyen kuss, mert kezelhetetlen helyzetek vannak sokszor.

2023. szept. 12. 10:06
 6/19 anonim ***** válasza:
16%

Nekem ami nem tetszik, hogy a BL létszám ennyire kibővített. Ez az idei BL már nagyon fel van hígulva és olyan csapatok vannak ott akiknek semmi keresnivalójuk nem lenne ott.

Tulajdonképpen a BL-be való indulást lekorlátoznám a top 5 bajnokság első és második helyezettjére. 10 csapat indulhatna és játszanának egy mini tornát.

Nem rendezném meg minden évben, csakis azokban az években kerülne megrendezésre amikor nincs EB és VB. Illetve természetesen nyáron rendezném.

A többi csapatnak meg meghagynám az Európa Ligát és a Konferencia ligát. Az mehetne így rendesen, ahogy most zajlik. Nézettségüknek is jót tenne mert ha nincs BL akkor úgyis azt néznék az emberek.

2023. szept. 12. 10:45
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

#6#

Ez is a pénzről szól, amit te is tovább tolnál a pénz irányába.

A BL valamikor a BEK volt, a Bajnokok Európa Kupája, ahol minden bajnokságból egyet csapat indulhatott, plusz a címvédő.

Nem voltak csoportkörök egyenes kieséses rendszerben zajlottak a párharcok.

Persze, kevesebb volt benne a pénz, de a pályán dőlhetett el ki lesz a győztes, nem az UEFA osztogatta a helyeket a sztárcsapatoknak.

A mostani helyzettől már csak egy lépés a Szuperliga, ami ellen az UEFA persze mindent megtesz, mert az már nekik lenne komoly anyagi veszteség.

Pedig ezt vázoltad fel te is, mert a kicsik annyira nem érdekelnek, hogy azoknak az esélyt sem adnád meg.

Rendesen háttérbe lettek szorítva eddig is, a tendencia folytatódni fog.

2023. szept. 12. 11:07
 8/19 anonim ***** válasza:
58%

Amíg a VAR dolgozik álljon a játék az órával együtt. Az nagyon rossz, hogy elindul a játék, történnek dolgok, aztán visszafújják az egészet, közben elment az idő és egy rakás hosszabbítás kerül a végére.

Csere menet közben legyen. Nem megy ki a labda 10 percig, a cserejátékos meg ott áll, meg az időt is húzzák vele.

Csak az legyen véletlen kezezés, ha az ellenfél szándékosan oda célozza a labdát. Jelenleg túl szubjektív a megítélése.

2023. szept. 12. 11:17
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

1. Ha gólba tartó labdát kézzel kiüt egy játékos (Suarez 2010), ne tizenegyest ítéljenek, hanem gólt. Kosárlabdában is ha kosárra dobás közben a lefelé ágban szálló labdába beleüt a védő, érvényes a kosár.

2. Ha gólhelyzetben kapura törő játékos ellen szabálytalankodnak a tizenhatoson kívül, szabadrúgás + piros lap helyett legyen 11-es. Jégkorongban is hasonló a szabály: gólhelyzetben szabálytalanság = büntető...