Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Fociban tényleg ennyire...

Fociban tényleg ennyire számít, ha valaki 30 fölött van?

Figyelt kérdés

Sokszor hallani, olvasni, hogy xy játékos már 30+ éves és már nem olyan gyors meg nem bír annyit stb stb.


De szerintem ez hülyeség!

Én 35 éves full átlagos életet élő férfi vagyok, és semmivel nem érzem magam gyengébbnek mint mondjuk 10 éve.

A focisták meg profi sportolók, egészségesen élnek, majdnem minden nap edzenek és nem mellesleg kiváló egészségügyi szolgáltatásokat is meg tudnak fizetni...


Akkor mégis miért lenne rosszabb egy 35 éves játékos egy 25 évesnél?


Szerintem ez durván el van túlozva a fociban...


Neked mi a véleményed?



dec. 18. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

irány a sportpálya és tíz kör futás után is legyőzöd a fiatal focistát ?,

De ne az ellustult fiatalokkal versenyezz

dec. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden sportágban profi szinten megvan az az életkor szakasz, amikor el lehet érni az egyéni csúcsot. Akinek később jön össze, az vagy eltér az átlagtól, vagy nem használta ki a maximum potenciált mikor a legjobb életkorban volt.


De ezt nem lehet átvinni hobbi sportolókra vagy átlagemberre, mert mi nem közelítjük meg a potenciális maximumunkat. Pl. én bőven a legjobb életkor után javítottam a félmaraton egyéni csúcsomon, de nyilván ha gyerekkoromtól atlétizálok és a 20-as éveimben minden időmet ennek szentelem, nyilván nem futok jobbat 35 évesen mint mondjuk 28 évesen.

dec. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Átlagemberben a 35 nem sok. Profi sportban viszont már öreg. Tényleg csökkennek a fizikális kepességeik
dec. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A profi sportolóknál az állandó intenzív igénybe vétel miatt jobban elhasználódik a test. Meg lehet hogy nálad is van kb. 5%-os teljesítménycsökkenés, csak te nem veszed észre, mert nem méred rendszeresen. Közben egy focista védőnél, aki 20 évesen egy 20 méteres sprintben tartotta a lépést a csatárral, 30 évesen 5% teljesítménycsökkenés miatt már 1 méteres hátrányba kerül és emiatt gólt kapnak...
dec. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

4:

2-es vagyok.

Nem feltétlenül van teljesítménycsökkenés a nem profi sportolóknál, ami biztosan van, az potenciális maximum teljesítmény csökkenés. Ha valaki hobbi szinten sportol, de nem élezi ki magát soha, akkor simán lehet 35 évesen jobb a teljesítménse mint 25 évesen, csak a mostani és az akkori is messze van a potenciális maximumtól, amit elérhetett volna ha profi lenne.


Én amit sportolok, abban mérem a teljesítményemet, és 20 éves koromhoz képest jobb vagyok benne.

dec. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!