Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A 2000-es években jobb volt a...

A 2000-es években jobb volt a labdarúgás?

Figyelt kérdés

A 2000-es években voltam gyerek/kamasz, akkor imádtam a focit. Figyelemmel kísértem a válogatott mérkőzéseit, a Bajnokok Ligáját, angol, spanyol bajnokságot.

Aztán a 2010-es években - úgy a 2010-es VB után elszoktam tőle. Néha ráveszem még magam, hogy megnézzek egy meccset, vagy legalábbis belenézzek, - mert nehezen ülök végig 90 percet - ha csinálok egy tippmixet időnként.

Vajon miért lehet ez?


Lehet, hogy nem a labdarúgás változott, hanem én. Akkoriban gyerek/kamasz voltam, olyan, mintha példaképként tekintettem volna pár labdarúgra. Manapság a 30-as éveimben járok, és abból a generációból, a nagyok közül csak Messi és Cristiano Ronaldo maradt meg, de ők is a karrierjük végén járnak.


Szóval nem tudom mi a helyzet.

Én változtam meg, és már nem érdekel a foci, vagy tényleg süllyedt a színvonal?

Ez utóbbi mellett azért van érvem: nem tetszik a labdarúgás felhígítása. 48 csapatos vb, konferencia liga, nemzetek ligája - komolytalannak tartom ezeket.


A mostani EB-be azért belenézek majd.


Ti mit gondoltok?


máj. 17. 07:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy jobb lett volna, legfeljebb más volt, és a lényeg, hogy érzelmileg másképpen állsz hozzá.

Ez teljesen normális, az életkorral változnak az emberek.


Az UEFA, a FIFA 35 évvel ezelőtt, sőt már korábban is egy korrupt szervezet volt, lásd a 2002-es VB-n Dél-Korea "támogatása", sorozatos botrányok a VB-k. EB-k rendezése körül, korrupciós ügyek, és tulajdonképpen ebbe a sorozatba illik a VB-k, EB-k létszámának emelése. minél több a résztvevő, annál több pénz folyik be, csak legyen, aki megrendezi a versenyt, és van jelentkező.

Minden korszaknak megvoltak a kiemelkedő futballistái, akik most is megvannak, csak olyan mennyiségben zúdul ránk a futball, hogy túltelítődtünk azzal.

máj. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1


"csak olyan mennyiségben zúdul ránk a futball, hogy túltelítődtünk azzal."


Hát igen. Manapság annyi meccs van, hogy követni sem lehet.

Egyébként az EB létszámának a növelése is ilyen hígítás volt már. A 2004-es EB-n még 16 csapat vett részt, vagyis a legjobbak. A 24 csapatra bővítés már súrolja a határokat, de amint látom már 32 csapatos EB-t is felvetették:


[link]


Enmyi erővel 2100-ra eljuthatnánk addig is, hogy eltörlik a selejtezőket és mindenki részt vehet az az EB/VB-n, aki jelentkezik. 😱🤣

máj. 17. 08:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A 2000-es EB-n még igazi nagy sztárok, legendás spílerek játszottak.

Gerrard, Beckham, Owen, Shearer, Scholes, Kahn, Matthaus, Ballack, Haessler, Totti, Del Piero, Inzaghi, Maldini, Nesta, Cannavaro, Zidane, Henry, Trezeguet, Blanc, Deschamps, Vieira, Desailly, van der Sar, Seedorf, Davids, Bergkamp, de Boer, Overmars, Casillas, Raul, Hierro, Guardiola, Mendieta, Figo, Nuno Gomes, Sousa, Nedved, Rosicky, Hagi, Solksjaer, Mijatovic, Mihajlovic, Ljungberg, Henrik Larsson és mások.


Most tudsz az olasz, spanyol holland csapatból bárkit is mondani mint nagy sztár? A franciáknál, angoloknál portugáloknál, belgáknál van néhány nagyobb nevű játékos.

Akkor volt világklasszisa a cseheknek, szerbeknek, románoknak is, most meg mindenhol csak a tucatfitballisták.

máj. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%

A 2000-s években, de a közel múltban se kaptunk gólt egyetlen Vb-n sem.


Sok nagy csapat ezt nem mondhatja el magáról.

máj. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!