Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Egy amerikai foci játékos...

Egy amerikai foci játékos milyen gyors lenne Usain Boltal szemben?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy mondjuk 40 yardon Chris Johnson tartja azt hiszem a rekordot 4,21el, vagy valahogy így. Szóval 40 yardon mit tudna Bolt? Vagy egy Johnson, Vick vagy hasonlóan gyors NFL játékos mit tudna 100m-en?
2011. okt. 18. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
A futó gyorsabb mert a játékosnak az izmaira is szüksége van
2011. okt. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ebben biztos voltam mert akkor nem Boltot tartanánk a világ leggyorsabb emberének :D


Inkább a reális időeredmények érdekelnének

2011. okt. 18. 19:51
 3/7 Tyler913 ***** válasza:

Nyilván Bolt lenne a gyorsabb 100 méteren, de azért egy jobb futójátékos közelítheti a 10,5-öt szerintem.

Azt már nehezebb megtippelni,hogy Bolt mit tudna 40-en,mikor neki nem az a profilja,de szerintem ott is ő nyerne.

2011. okt. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy 40 yardon C. Johnson nyerne, mert egy amerikai focista a rövid távú teljesítményekre van "programozva" tehát kb 20-40 yard-ra, de azon a távon szélvész gyorsak. 100 m-en viszont biztosan Bolt nyerne, mert a nagyobb izomtömeg miatt egy amerikai focista hamarabb elsavasodna és nem bírná az iramot Bolt mellett, aki 100-200 m-re szakosodott. Nyilván máshogy kell beosztani az erődet, ha 40 yardot, vagy 100 m-t futsz.
2012. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én 7 éve nézek amerikai focit és 2 éve űzöm a sportot futó/elkapókén. Bolt sima futásnál lefutná a running backeket de a fociban a lényeg a testcseleken van és az azok végrehajtása közben való sebességtartás amit Bolt nem tudna megcsinálni.Itt egy videó amit nézz me hogy mit csinál a srácc: [link]
2013. ápr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
40 yardon nyerne egy jobb futójátékos. Bolt ellen meg főleg, ha megnézed mindig a táv 2. felében gyorsul fel iszonyatosan. Egy NFL játékosnak pedig pont a gyorsulása rendkívüli. Van pár játékos aki atlétikázik/ott és lefutja 100-at 10s alatt. De 100-on természetesen egy sprinter nyerne;) Egyébként én is amerikaifocizok és ha számot kéne mondani, akkor Bolt kb. 4.3-4.4s alatt futná a 40yardot. De ez csak tipp :)
2013. okt. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha a Bolt világcsúcs idejét, formáját akarjuk 40 yardra levetíteni, akkor az inkább 4,2 - 44 km/h-ás max. sebessége volt, mivel a táv második és harmadik harmadában gyorsabb - ott is éri el a maximális sebességét - ezért, ott egy 42 km/h körüli átlaggal futhat, ugye a teljes átlaga 37,58 km/h.


De ami nagyon fontos, hogy mindez függ a szélviszonyoktól, Bolt ideje pont egy nagyon ideális formában és körülmények közt "fogant", ez szinte megismételhetetlen, ő maga is inkább 9,7 körül szokott futni, arra szokott beállni, ez egy nagyon nagy idő lett, évekig még állni fog, az biztos.


Szóval úgy gondolom, hogy pont közelítené a rekordot, talán pont megdöntené. Egyébként izom terén Bolt se piskóta, közel 100 kg, igaz 1,9 m feletti testmagassággal.

2016. máj. 16. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!