Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Valaki megtudná mondani, hogy...

Valaki megtudná mondani, hogy az amerikai fociban miért ugrálnak egy rakásba?

Figyelt kérdés
Például egy elveszített labda után (ha jól tudom "fumble") ráugrik egy játékos a labdára de őrá még ugranak vagy nyolcan a saját csapattársai közül is. És nem teljesen értem. A kupac alján a két csapat játékosai megpróbálják egymás kezéből kivenni a labdát? De hisz ennek semmi értelme mert a visszajátszásban úgyis látszódni fog, hogy ki szerezte meg először a labdát a nagy kupac kialakulása előtt... Szóval nem értem.
2013. jan. 22. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:

"A támadó csapat labdát birtokló tagja elejti a labdát. Ez a „fumble”. Ekkor a labda azé a csapaté lesz, amelynek a tagja a szabad labdát felvette. Az interceptiont és a védelem által megszerzett fumble-t közös néven „turnover”-nek nevezik."


Hogy miért ugranak egy kupacba? Nem tudom. Lehet olyan gyorsan történnek az események hogy amikor elrugaszkodott még szabad volt a labda, mire odaért már nem :D

2013. jan. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
És még a focira mondják hogy milyen hülyeség, 22 ember kerget egy labdát :D
2013. aug. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!