Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » 15 évesen ellehet kezdeni...

15 évesen ellehet kezdeni focizni?

Figyelt kérdés
Azt mondják tehetségem megvan csak van egy kicsi lemaradásom. Nem a Premier League-ben szeretnék játszani hanem itthon NB III NB II esetleg NBI. Passzolás-kapuralövés nagyjából megvan, gyorsaságom elég jó. Cselezés inkább testcsell és sprint.
2014. jan. 5. 22:19
 1/3 anonim válasza:
Kár, hogy nem mentél el kb.5 évvel ezelőtt. :( Az a az igazság h az utánpótlásba tanulsz meg mindent.Általába magyarországon kb.19 éves korig folyig az utánpótlás képzés.Az nb1-es klubboknál 1-2 évvel tovább.Most 15 éves vagy.A legfontosabb kor a fociba az 8-13 ig, mert ekkor alakul ki a technicád amit persze ezután profira is fejleszthetsz.De, ha tényleg van tehetséged akkor muszály elmennned egy klubbhoz!!! Az nagy előny ha gyors vagy és jól bírod a terhelést. Csak az akérdés,hogy mennyi idő mire feltudod venni a tempot! A tempot nem feltétlen a fizikai tulajdonságokra értem,hanem a gondolkozásra és a kreatívságra.A nagy csapatok, 10 éves korig vesznek fel gyerekeket az utánpótlásba szval,már csak ilyen amatörebb csapatokba tudsz menni. De ha ott nagyon jól teljesítesz akkor onnan tovább léphetsz! De ehhez nagyon megkéne dolgoznod. Amúgy melyik csapatba szeretnél menni? Én 12 évesen kezdtem el focizni,de én tudom h nem leszek az! De attól még szerelmes vagyok a fociba :)
2014. jan. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
csak kemény munka vagy nagy tehetség... de nem sok esély... más 6 évig edz mint én és blsz 1 be jut el....
2014. jan. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

el lehet, de befutni nehéz, ahhoz nagy tehetség kell (szóval nem lehetetlen, csak olyan lottó ötös :D)


de esetleg kipróbálhatod futsalt, ott most még csak NB1 és NB2 van, és NB2-be simaliba bekerülni (megye 1 - megye 4-es játékosok alkotják javarészt), és az NB1 se elérhetetlen ha még most elkezded

2014. jan. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!