Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mennyi idő felépülni egy...

Mennyi idő felépülni egy keresztszalag szakadásból?

Figyelt kérdés
15 éves fiú kézilabdázó vagyok heti 5 edzéssel és 1 esetleg 2 meccsel dolgozunk hetente. augusztusban történt a sérülésem, ami során az oldalszalagom részleges szakadása és egy kis darab csont letörése történ, úgyhogy itt műtétre nem is került sor. Azóta is rehabilitációs edzésre járok profi edzőhöz. Bizonytalannak éreztem azóta is a térdem így 2 hete MRI vizsgálatnak vetettek alá, ami megmutatta, hogy bizony el szakadt a keresztszalagom is. 3 hét múlva műtenek és az lenne a kérésem akit műtöttek ezzel a problémával és sportol profi vagy hobbi szinten írja már le a tapasztalatait. Válaszokat előre is köszönöm szépen.

2014. márc. 6. 21:08
 1/2 anonim válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de sajnos legalább fél év, mire újra játszhatsz. Ha az orvos szem előtt tartja, hogy felnőttként még sokáig jó térded legyen, akkor inkább 9 hónap-1 év a kivárási idő. A műtét utáni 3-4. hónapban a legsérülékenyebb a beültetett szalag, ezután alakul át, erősödik meg, ezt nem tudod siettetni semmivel, a természet rendje. Ajánlom az index térdfórumát vagy a keresztszalag.hu-t. Illetve talán tudod, hogy például Gerát is többször műtötték, és a tavalyi visszatértét követően nem sokkal elszakította újra, úgyhogy tényleg nem érdemes ezzel játszani... Hosszú és idegőrlő a rehabilitáció, de a jövőd érdekében végig kell nyomni! Ha nem jön rendbe rendesen, és újra játszol, az új műtétet kockáztatod, és a 30 éves kor előtti súlyos porckopást, amivel nem hogy játszani, de még menni is alig lehet.
2014. márc. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
szia.engem februárban műtöttek keresztszalag szakadással.nekem a hat hetes kontrollon teljesen stabil volt már a térdem és ha a négy hónaposon is stabil lesz visszaállhatok.tudni kell azonban h nekem heti 3 gyógytornám van amin combot erősítek és elkezdtem kocogni,úszni(csak gyors és hát úszást szabad) amik szintén jót tesznek.kocogni is csak egyenes vonalúan szabad.a lényeg h a visszaállásig meg kell erősítened a combodat h legalább az a combizmod visszajöjjön ami a műtét után lemegy.(nem használod ezért szinte eltűnik.)a legjobb az ha sokkal erősebb lesz az a combod mint volt mert akkor valamennyire átveszi a szalagok szerepét.ha van még kérdésed írj.:) 15/l
2014. ápr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!