Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan rohanjak ki a kapuból...

Hogyan rohanjak ki a kapuból ha rávezetik?

Figyelt kérdés

Nos, focizok és kapus vagyok de a rávezetéseket nem tudom kezelni. A 11-eseket vagy a szabadrúgásokat könnyen védem de a rávezetésben nagyon gyenge vagyok. Azt nem tudom, hogy mikor szaladjak ki, és hogyan? Mindig attól félek, hogy kötőt adnak, ezért térdelést szoktam felvenni.


Valaki tudna segíteni?


Előre is köszi!



2014. szept. 17. 18:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és nehezem szoktam leérkezni a lapos labdákra. Ebben tudnátok segíteni? A vetődés egyébként megy.
2014. szept. 17. 18:41
 2/7 anonim ***** válasza:
nem fogod tudni leszerelni a csatárt, egy büntetőt kihozhatsz maximum, de akkor ki is állítanak.
2014. szept. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szituációtól függő. Nem lehet rá általános érvényű tanácsot adni.


A legfontosabb, hogy zárd a szöget, próbáld a végsőkig halogatni, hátha egy bekk odaér, próbáld meg minél jobban lelopni a távolságot. Próbáld nézni a testtartást, lábtartást, mennyire van maga alatt a csatárnak a labda, milyen sebességgel vezeti rád. Ezek mind adhatnak egy támpontot.


Próbáld elbizonytalanítani Te is a támadót. Kicsit kínáld fel az egyik sarkot például.


Viszont a legfontosabb, hogy 1v1-es szitációból Te csak jól jöhetsz ki, mert vagy gól van, amit senki nem foghat rád, vagy bravúr van.

2014. szept. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2014. szept. 17. 22:07
 5/7 ánkhelyi ákos válasza:

szia

hát figyel én is kapus vagyok

és anyit tudok adni hogy a szöget zárni kell ahogy leirták és nekem azt tanították hogy kicsit egyik oldalt odadod neki vagy is rákényszeríted a csatárra hogy ott a hosszú rúgja oda de itt is az a lényeg hogy ne futábol vetődj hanem legyen egy fix kitámasztásod ami minél közelebb van a labdához.

és ezt a letérdelősdit felejtsd el xd casillas szokta csinálni de ő se teszi le a térdét csak le engedi hogy az energia amit a lefele történő mozgásba bele visz azal tudja kilőni magát :D (pár év tapasztalat és jo pár év kapusoktatásokrol tudom ezt ) de a lényeg legyél magabiztos és akor minden rendbe lesz á( az önbizalom nem nagyképűséget jelent)

2014. szept. 18. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi neked is.
2014. szept. 18. 21:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Manuel Neuer az aktív egyszemélyes védelem megtestesítője,less el tőle pár dolgot ;)
2014. szept. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!