Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Az érdekelne, hogy valaki tud...

Az érdekelne, hogy valaki tud e valamit mondani a meniscus heveny sérülésről. Foci meccs közben szereztem. Valakinek vmi tapasztalat? Mennyi idő a sérülésből felépülés?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 14. 15:51
 1/6 anonim válasza:
A barátomnak is ez volt. Megoperálták a térdjét, sokáig be volt kötve, mankóval járt és sokára épült fel. Kb. már 1 éve nem focizik, még nincs teljesen rendben.
2015. ápr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Járt vele gyógytornára meg minden? és még 1 év mulva sem épült fel? keresztszalag szakadásból 1 év felépülni kb. hol műtötték?
2015. ápr. 14. 16:24
 3/6 anonim válasza:
Szia! Ez attól is függ, hogy pontosan mi sérült. Kicsit felnyúzódott vagy leszakadt egy meniscusdarabod, vagy mi pontosan? Nekem kézilabda miatt szakadt egy mozdulatban két szalag, és sérült a meniscus. Nagyon nagyon ajánlom, hogy tarts be minden javaslatot, én nem tettem, két hét múlva már nem fájt a térdem, lementem játszani, és lett belőle egy trombózis is... Gyógytorna a szalagokra biztosan van, nekem is volt, meniscusra nem tudom... Másfél évet mondtak eredetileg rehabilitációra, de mivel bejött a trombózis, két és fél év lett belőle. Meniscus sérülés szerintem jóval kevesebb, mert azzal nincs mit kezdeni, csak meg kell várni, hogy megnyugodjon minden a térdedben, ezért sem tudom mi értelme lenne gyógytornánank. Gyógytorna az izmokat, inakat tornáztatja. Hacsak nem az, hogy általánosan kicsit rendezni a térded állapotát, kímélő mozgásokkal. Szóval szerintem ha csak emniscus sérülés van, az nem lesz olyan vészes, ha egy ún. arthroscopos műtéttel be is mennek, akkor is azt szokták mindani, hogy 6 hét. De a lényeg, bármit mondanak, tartsd be!
2015. ápr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm az értelmes válaszokat, holnap után már műtenek. bízom benne hogy minden jo lesz, a gyógytorna meg sztem biztos hogy hasznos, és egy jó szakember aki tudja a dolgát, ért hozzá, helyre tud tenni és minél hamarabb elkezdhetek vele újra sportolni.
2015. ápr. 15. 20:37
 5/6 anonim válasza:

Neki új darabot ültettek be.Pontosan nem tudom, hogy mit, nem értek ilyenhez és *irtozok* ilyen operációktol :S Igen, járt nagyon sokat gyógytornára. Most is tornáznia kell.

Sok szerencsést !

2015. ápr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
de akkor neki sztem keresztszalag szakadása volt
2015. ápr. 19. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!