Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Anglia miért játszhat a foci...

Anglia miért játszhat a foci EB-n?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés, de Anglia az Egyesült Királyság része, szóval miért nem az Egyesült Királyság játszik Anglia, Észak-Írország, Skócia és Wales helyett?


Ezen az alapon az Egyesült Államok valamennyi államának is önállóan kéne indulnia a vb-n, nem?


2016. jún. 11. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért zavar? Észak Í. meg Wales hamarosan pakolhat haza.
2016. jún. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Zavar, mert nem tűnik konzekvensnek. Persze lehet hogy az, csak én nem látom az okát, ezért is kérdeztem :)


Ez olyan, mint hogy mit keres az EB-n Izrael vagy Azerbajdzsán, amikor azok egyértelműen ázsiai országok. Meg Oroszországnál is rezeg a léc. Erre rá is kérdezek mindjárt.

2016. jún. 11. 21:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Idézek neked a wikipédiából.


"Az Egyesült Királyság egységállam (unitárius állam), melynek négy országa Anglia, Észak-Írország, Skócia és Wales."

2016. jún. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az oké, de nemcsak ők azok. A többiek miért nem indíthatnak államokat önállóan?


[link]

2016. jún. 11. 22:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem akarnak valószínűleg.
2016. jún. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Oroszo. meg Azerbajdzsán kultúrálisan Európához tartozik.
2016. jún. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az USA szövetségi állam, ahogy Németország is. Az Egyesült királyság meg, ahogy írták, unitárius állam, ergo teljesen más a kettő.


Oroszország és Azerbajdzsán földrajzilag is besorolhatók az európai államok közé, ha nagyon akarjuk. De kulturálisan mindenképpen idetartoznak.


Izrael jelenléte az európai tornákon nekem se tetszik, de ez amolyan szükségmegoldás, hiszen tudjuk milyen viszonyt ápolnak a környező országokkal.

2016. jún. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

az van, amit eddig leírtak, külön is van bajnoksága Walesnek, Angliának, Skóciának, északíreknek:)


Izraelt szerintem elég egyértelmű, hogy miért akarják minél kevesebbszer játszatni a környező államokkal, jobb a nyugalom

2016. jún. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Izrael meg Kazahsztán azért tagjai az UEFA-nak mert nem akarják hogy az ázsiai selejtezőkben játszanak. Nem hiányoznak senkinek az Izrael-Szíria vagy Kazakhsztán - Üzbegisztán rangadók. Mi európaiak kaptunk ezekből ízelítőt az albánia-szerbia meccsen..
2016. jún. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!