Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szerintetek a magyar válogatot...

Szerintetek a magyar válogatott továbbjut az Európa-bajnokságon a csoportból?

Figyelt kérdés

Nem tudom igazából, hogy Ausztriától és Izlandtól mit is várhatunk.

Azt szerintem mindenesetre leszögezhetjük, hogy mi úgy küszködtük be magunkat az EB-re, mint a 24 közül a leggyengébb csapat (sajnos kijelenthetjük, hogy majdnem minden téren).

Visszatérve, se az osztrákok, se az izlandiak nem rendelkeznek világverő csapattal, szerény véleményem szerint az X-et mindkét meccsen kiküzdhetjük (vagy ha az egyik meccsen nyerünk, akkor ha elveszítjük a másikat már nem is akkora baj). Így ezen a 2 meccsen 2 vagy 3 pontot össze lehetne hozni.

A Portugália elleni mérkőzés már más. Ott pl., ha a portugáloknak már megvan a tuti továbbjutás, lehet, hogy nem vennék annyira komolyan az utolsó meccsüket ellenünk. Így ott is megszerezhető szerintem az 1 pont, de akár a 3 is.

A végére tehát sok variáció állhat fel, lehet, hogy azok közül, amit írtam semmi sem fog megvalósulni. Egy szó, mint száz, ha nem sikerül egyenes ágon továbbjutnunk (ami valljuk be nagyon is esélyes), akkor jó lenne elcsípni a 3. helyet, és a legjobb 3. helyezettek között továbbjutni.

Osszátok meg Ti is a véleményeiteket!

HAJRÁ MAGYARORSZÁG!!!



2016. jún. 14. 00:16
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Az osztrákok nagyon formában vannak. Én szerdán utazom ki Marseillebe, maradunk vasárnapig, majd átmegyünk Lyonba. Az izlandit meg kell nyernünk, függ a szerencsétől, bírótól, stb. Te drukkerként ezt tudhatod. :) Az osztrákon is van esélyünk. Majd szurkolj. Már megvan a zászló, síp, arcfesték :D (nem nekem), póló, sapi. Odateszem magam, remélem az izlandit megnyerjük. 44 éve nem jutottunk ki, élmény lesz most ott lenni. :) Szurkolj majd. :)
2016. jún. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szurkolni fogok. Jó utazást neked!
2016. jún. 14. 11:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
a mai nap után esélyes...
2016. jún. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
IGEN!!! Igenis tovább juthatunk. Ha így folytatják, akármeddig elmehetünk! RIA RIA HUNGÁRIA!❤
2016. jún. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Igen tovább fogunk,Portugália lesz mögöttünk!
2016. jún. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszi. :) Szép kezdés volt. Remélem az izlandi is hasonló lesz. :)
2016. jún. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Megvan a 3 pont!

Hiába ér az osztrák válogatott 5,2x annyit mint a magyar (magyar kb. 25 millió €, osztrák kb. 130), hiába volt minden fogadóirodában 2x, 3x nagyobb odds a magyarok győzelmére, hiába nevezte a jó és a rossz csatájának egy osztrák lap a meccset, hiába ócsárolta a válogatottat a német szakkommentátor, DE A MAGYAR VÁLOGATOTT NEM HIÁBA JUTOTT KI AZ EB-RE!

Őszintén megvallva nem is legjobban az eredményre lehetünk büszkék (persze arra is😉), hanem a mutatott játékunkra. Mióta én élek szerintem nem láttam ilyen jól játszó magyar válogatottat. Nem jöttek meccs közben a magyar betegségek, ha nálunk volt a labda szinte lábról lábra folyt. Látszódott, hogy tudatosan majdhogynem egyérintőt játszottak a fiúk, senki sem csavarodott rá a labdára. Szerencsére sok-sok példát lehetne itt felhozni, de ami a leginkább megmaradt az a Szalai-gól előtti összjáték Kleinheislerrel. Na ilyenből volt temérdek a meccsen, ami nem volt (eddig) jellemző a válogatottra.

Végig lehet menni a pályára lépett játékosokon:

Király - szerencsére nem volt sok védenivalója, ami meg véletlenül kapura tévedt azt megfogta

Kádár - véleményem szerint a védelmünk legbiztosabb pontja, jó erőállapotban van, és védő létére szép passzokat is osztogatott, elősegítve vele a támadófocit

Lang - nem volt különösebb momentuma, kissé eltűnt a mezőnyben, de eközben fontos labdákat szerzett meg, vagy osztrák akciókat hiúsított meg

Guzmics - nem tetszett a játéka, szinte minden labdát, ami hozzákerült elívelgetett, ez szerintem az önbizalomhiány jele

Fiola - u.a., mint Langnál

Gera - az 1. félidőben és a 2. félidő feléig kiválóan focizott, szép labdák osztogatása, és időnként szerelések jellemezték a játékát, a végére elfogyott (de azért már rendesen benne van a korban, 37 éves, szerintem egy cserét megért volna úgy az 55.-60. perc körül)

Nagy Á. - u. a., mint Geránál + rengeteget futott, helyezkedett, kérte a labdát, ő az a tipikus középpályás, akire mindig lehet számítani (és még csak 20 éves)

Dzsudzsák - átlagosabbak közé sorolnám, kicsit jobban kivehetné a részét, mert ő az, akinek az adottságai megvannak

Kleinheisler - erősítette a támadó felfogásunkat, jó néhány szép passzjátékban benne volt

Németh - kihajtotta magát a végletekig, nem kicsit segítve ezzel a győzelemhez a válogatottat, egyébként -||-, mint Klenh.-nél

Szalai - én nem tartom igazán labdaügyes futballistának, a hozzá kerülő labdák többsége rendre elpattan tőle (technikai hibák okán), de az hogy ő is hajtott nem kérdés, és lőtt egy gólt is

Priskin - semmi

Pintér - semmi

Stieber - egy szép gól

De az egész meccs alakulhatott volna másképp is...

Szerencsére a fociban az olyan mondatok, amikben benne van a "volna" és a "ha" szó, eleve hibásak.😉

Említére méltó még, hogy többet passzoltunk, mint az osztrákok (kb. 270vs.290).

A szurkolótáborunk csodás volt, 10 ezren túlharsogták a 17 ezres osztrák szurkolótábort.

Nagyon remélem, hogy ezt a formánkat át tudjuk örökíteni az elkövetkezendő két meccsre, de legalább az egyikre.

HAJRÁ MAGYARORSZÁG, HAJRÁ MAGYAROK!

2016. jún. 15. 01:57
 8/9 A kérdező kommentje:

Mint már korábban is írtam, mindent rossz szót visszavonok, mert az alapján, ahogy a magyar válogatott teljesített a 3 csoportmérkőzésen nincs helye negatív kritikának.

Azzal kezdeném, hogy állítólag jól sikerült a felkészülésük, és ezért voltunk fizikailag és mentálisan is a toppon. Biztosan ez is igaz, de szerintem van itt egy másik tényező is, ami a magyar válogatottat nem a megszokotthoz méltó játékra ösztönözte. Ez pedig az, hogy egy egész ország (és még azon kívül is) szurkolt nekik, és ők ehhez méltóan játszottak. Ott volt a fejekben, hogy a magyar nemzet nem látott már 44 éve magyar válogatottat játszani Európa-bajnokságon. Ez egyfajta terhet tett a válogatott játékosaira, amely elsülhetett volna rossz irányba is, de nem így lett...


Ausztria - Magyarország 0-2

Hiába ér az osztrák válogatott 5,2x annyit mint a magyar (magyar kb. 25 millió €, osztrák kb. 130), hiába volt minden fogadóirodában 2x, 3x nagyobb odds a magyarok győzelmére, hiába nevezte a jó és a rossz csatájának egy osztrák lap a meccset, hiába ócsárolta a válogatottat a német szakkommentátor, DE A MAGYAR VÁLOGATOTT NEM HIÁBA JUTOTT KI AZ EURÓPA-BAJNOKSÁGRA!

Őszintén megvallva nem is legjobban az eredményre lehetünk büszkék (persze arra is😉), hanem a mutatott játékunkra. Mióta én élek szerintem nem láttam ilyen jól játszó magyar válogatottat. Nem jöttek meccs közben a magyar betegségek, ha nálunk volt a labda szinte lábról lábra folyt. Látszódott, hogy tudatosan majdhogynem egyérintőt játszottak a fiúk, senki sem csavarodott rá a labdára. Szerencsére sok-sok példát lehetne itt felhozni, de ami a leginkább megmaradt az a Szalai-gól előtti összjáték Kleinheislerrel. Na ilyenből volt temérdek a meccsen, ami nem volt (eddig) jellemző a válogatottra.

Végig lehet menni a pályára lépett játékosokon teljesítményük alapján:

Király - szerencsére nem volt sok védenivalója, ami meg véletlenül kapura tévedt, azt megfogta

Kádár - véleményem szerint a védelmünk legbiztosabb pontja, jó erőállapotban van, és védő létére szép passzokat is osztogatott, elősegítve vele a támadófocit

Lang - nem volt különösebb momentuma, kissé eltűnt a mezőnyben, de eközben fontos labdákat szerzett meg, vagy osztrák akciókat hiúsított meg

Guzmics - nem tetszett a játéka, szinte minden labdát, ami hozzákerült elívelgetett, ez szerintem az önbizalomhiány jele

Fiola - u.a., mint Langnál +a támadófoci erősítése, az oldalról beívelt labdáival

Gera - az 1. félidőben és a 2. félidő feléig kiválóan focizott, szép labdák osztogatása, és szép szerelések jellemezték a játékát, a végére elfogyott/elfáradt (de azért már rendesen benne van a korban, 37 éves, szerintem egy cserét megért volna, hagy' pihenjen)

Nagy Á. - u. a., mint Geránál + rengeteget futott, helyezkedett, kérte a labdát, ő az a tipikus középpályás, akire mindig lehet számítani (és még csak 21 éves)

Dzsudzsák - átlagosabbak közé sorolnám, kicsit jobban kivehetné a részét, mert ő az, akinek az adottságai megvannak

Kleinheisler - erősítette a támadó felfogásunkat, jó néhány szép passzjátékban benne volt, és nem mellesleg rengeteget futott, kihajtotta magát a végletekig

Németh - -||-, mint Klenh.-nél, kicsit visszafogottabban

Szalai - én nem tartom igazán labdaügyes futballistának, a hozzá kerülő labdák többsége rendre elpattan tőle (technikai hibák okán), de az hogy ő is hajtott nem kérdés, és lőtt egy gólt is

Priskin - semmi

Pintér - semmi

Stieber - egy szép gól

De az egész meccs alakulhatott volna másképp is...

Szerencsére a fociban az olyan mondatok, amikben benne van a "volna" és a "ha" szó, eleve hibásak.😉

Említésre méltó még, hogy többet passzoltunk, mint az osztrákok (kb. 270vs.290).

A szurkolótáborunk csodás volt, 10 ezren túlharsogták a 17 ezres osztrák szurkolótábort.


Izland - Magyarország 1-1

Szerencsére át tudtuk örökíteni az osztrákok elleni meccsen mutatott formánkat. Én személy szerint az 1. félidővel nem voltam megelégedve, sok hiba jellemezte a játékunkat (hál' Istennek ez volt csak az egyetlen gyenge periódusa a válogatottnak a 3 meccs alatt). A gólt érő tizenegyest befújó kopasz játékvezetőt sokan elítélik, mondván hogy az nem volt 11-es. Én nem tudom eldönteni igazából, hogy melyik táborba tartozom, még a visszajátszások után sem lehet egyértelműen eldönteni, hogy az izlandi feldobta-e magát, vagy Kádár tényleg odarúgott. Itt most, ezen a ponton megfogalmaznék egy kevés negatív kritikát: Guzmics szorongatott helyzetben a saját 16-osa sarkából nem rúgta ki inkább szögletre vagy taccsra a labdát, hanem beívelte a kezdőkör közepére, egy izlandihoz. Ezt még ifiben is egy-két keresetlen szó kíséri. Ebből alakult ki a szöglet, mely után Király kiejtette a labdát. És mégis? Miért nem ütötte el? Én azzal is tisztában vagyok, hogy löktek rajta, és ekkor a kapust védve szoktak kifelé ítélni szabadrúgást, de a legbiztosabb megoldás akkor is a labda ököllel való kiütése lett volna.

Na mindegy, mindenki hibázhat (lsd. CR 11-es), felejtsük is el azt a semmiből kapott (igazából nem semmiből, mert két komoly hiba előzte meg) gólt, mert a második félidő -szerintem nyugodtan kijelenthetem- a modern magyar válogatott(ak) történelmének egyik legszebb játékot mutató félideje volt. Csak mi vezettük a támadásokat, semmi esélye nem volt az izlandiaknak. Mindenki várta már az egyenlítő gólt, már az 50.-60. perc körül is. Ez sajnos nem jött össze, a foci az ilyen. De ha összejött volna véleményem szerint simán megnyerjük a mérkőzést, és meg is érdemeltük volna. Visszatérve a gólra, nem Böde szerezte, de Ő is ott volt mind a 100+ kg színtiszta izommal. ;-);-)

Most nem kezdeném el ismét elemezgetni egyesével a játékosokat, mert csapatként játszottunk (egyébként az eddigi összes meccsen).

Szurkolótáborunk ismét felejthetetlen teljesítményt nyújtott. 21 ezer ember torkából (ez az UFA adatai, jelenlévőek szerint megközelítette a 30 000 embert) a mérkőzés végén hallani a himnuszt (amely a játékosoknak szól) valószínűleg átélhetetlen élmény az emberek többségének. (Szurkolókkal kapcsolatos videóanyagok majd a mondandóm végén!)


Magyarország - Portugália 3-3

Ha bárki azt állítja nekem az EB előtt, hogy a magyar válogatott fogja rúgni az összes csoportmérkőzés lefújása után a legtöbb gólt, illetve hogy csoportelsőként jut tovább Európa legjobb 16 válogatottja közé, valószínűleg körberöhögöm. ;-)

Nos, ez megtörtént.

Rátérve a meccsre, egyszerűen ez is felejthetetlen élmény volt, és talán az összes csoportmérkőzés közül a legjobb (még pártatlan szurkolói szemmel is, bár lehet, hogy elvakult vagyok). Persze itt nem tudtunk úgy érvényesülni, mint az osztrákok ellen, vagy az izlandiak ellen a 2. félidőben, és nem is kevés szerencse volt velünk. Nekünk ezen a meccsen csakis a kontrajáték volt a lehetőségünk, és ezt is kiválóan játszottuk. A helyzetkihasználásunk szintén majdnem 100%-os volt. Az első gól gyönyörű volt, ritkán látni ilyet a pályákon (Gera). Később, még az első félidőben, a bekapott gól a védelmünket rossz színekben tüntette fel. Először is Guzmics kissé elaludt, mert ott ahol Ronaldo szépnek tűnő passza elsuhant (csakis azért látszódott szépnek, mert megmaradt a CR-Nani passzsáv) nem zárta le a passzsávot. Majd amikor Nanihoz eljutott a labda, Ő arra szánta el magát, hogy megcélozza a rövid alsót. Nos, abból a szögből szerintem nem illik kapusnak gólt kapni, de valószínűleg elég erős volt a lövés.

Majd a 2. félidőben jött a Dzudzsák, Ronaldo, Dzsudzsák, Ronaldo gólsorozat. Nem akarom Dzsudzsák és a magyar válogatott eredményeit lekicsinyíteni, de mind a két 2. félidőben lőtt gólunk makkolás volt, pont úgy pattantak, hogy Rui Patricionak nem volt esélye. Ezenkívül még érdemes megemlíteni "azt" a CR gólt (beadásból sarokkal).


Mindenképp jár a gratuláció a válogatottnak, de még nem dőlhetünk hátra, hiszen jön a Belgium elleni találkozó. Valószínűleg ez a meccs nehezebb lesz bármelyik csoportmérkőzésünknél, ezért, ha létezik olyan, hogy még jobban koncentráljunk és játszunk, akkor most kell megvalósítani.

Óriási fejlődésen ment keresztül a válogatott, még a selejtezőmeccsekhez képest is. A kérdésem pedig, amit kitettem nagyjából értelmét vesztette, mivel a magyaroknak nem hogy nem kell szégyenkeznie, hanem inkább a többi országban is elismerik, mint Európa egyik felemelkedésben lévő válogatottját. Remélem, hogy pl. a Nagy Ádámért és Kádárért érdeklődő angol Premier League-es nagyobb csapatok (ha jól emlékszem a Leicester és a Liverpool) tényleg megvásárolják a fiatalabb, jó játékot mutató válogatott játékosainkat.


HAJRÁ MAGYARORSZÁG, HAJRÁ MAGYAROK!

2016. jún. 24. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!