Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A ket sztaredzo mellet igy...

A ket sztaredzo mellet igy elment a vilag?

Figyelt kérdés
Foleg gondolok Mourinhora, de Guardiola is. A ket manchesteri csapatnak van a legerosebb kerete az egesz PLben de mar lassan a vilagelitjebe, ott van a krt legjobb edzo ehhez kepest nem jonnek az eredmenyek. Es nekem ne mondjak h ezzel a kerettel, mert szepen lassan mindent megvett mindket csapat, ami egy topcsapathoz kene, csak vhogy nem mukodik. Az utobbi ket bundesliga talan legjobb jatekosa (bayerneseken kivul mindenkepp), mkhitaryan a unitedbe, de bruyne a citybe ment. A citybe ott van meg kompany, aki elvileg vilagklasszis a posztjan, de stonest, otamendit se pocsek vedokent vettek, a realnak, barcanak erosebb lenne a belso vedo parosa? ott van aguero, david silva, ott lenne yaya toure, gundogan, nolito, a kapuban bravo, vagy a szeljatek hianyzik? Mert asszem kolarov meg talan sagna v clichy szokott ott jatszani... De akkor is, ennyi gyenge poszt van a barcaba is. Es foleg a unitedrol beszelnek... Hat ha csak azt a szerencsetlen schweinsteigert jatszatnak, mellette pogba, szidhatjuk oket jobbra balra de ok ezen a poszton bizonyitottan vilagklasszisok... Elottuk mata, mkhitaryan, martial es meg nem is kell ibra mert rooney jo csatar. Vedosorba bailly nem egy vilagklasszis meg de remek vedo, smalling mellette, szeleken valencia, shaw mondjuk, nem hiszem el h ez gyenge keret. Es mind2 csapatnak van egy olyan masodik sora, sot mar harmadik is, annyi jatekost hoztak, foleg a unitedbe, h a serules is kikuszobolheto lenne. Es tenyleg most volt mar h guardiola es mourinho is kapott egy pofont a volt csapatatol... Egy 4-0sat. Valami itt nagyon nincs rendben. Vagy az oltozot veszitettek volna el, mert a citynel borzaszto egyeni hibakat lathattunk. Vagy ennyire elmegy az ido az idosebb generacio nagyjai felett vagy azok melett, akik 5-10-15-20 eve voltak csucson, igy el tud menni a foci? Mert van gaalal is ez volt, jo keret, szar pl , de megis egy kiabrandito, hulladek jatek es meg orulhetnek, h vegen az 5. Hely meglett mert az siman 8. Volt ink. Es az idei mezonybe pedig 13. kb. Aki munkaja nekem tetszik az pld klopp. Kicsit hektikus edzo, amilyen a habitusa is, de ha megvan a csapat, szarnyal veluk. Es nem kell neki milliardok, meg sztarok, pld. firmino futott szepeket a hoffenheimbe, de nem ra epitenem feltetlen a nyerocsapatom, nem volt o bundesliga ev jatekosa stb. ehhez kepest egy firmino, coutinho, mane, lallana, henderson, wijnaldum, clyne, milner, matip, lovren kezdovel siman jobban elboldogul mi t a manchesteriek a top erossegu kereteikkel. Szinte mar jatekostemeto manchester, mert ha de bruyne marad a wolfsburgba most lenne egy brutal wolfsburg, mkhtaryannal egy megjobb dortmund es siman kis tulzassal harmas csata lehetne a bayernnel. Most ledig itt szenvednek. Es en most megmondom, h a city siman kieshet a blbol es meg is erdemelnek. A gladbach klasszikusan jo otthon, siman verhetik oket, a celticet valszeg mind2 hozza a a barcatol meg mind2 kikap ugyh meg igy is bukhat a kopasz. De en akit kloppnal is nagxobbra tartok, aki vitathatatlanul a jelenkor legjobb edzoje az simeone. Jo kerete van az atleticonak,de nem jobb, mint egy citynek, 2x bl dontoig vitte oket, gyakorlatoliag legyozhetetlen az etletico, borzaszto nehez rjatuk fogast talalni barkinek, a csucsformaban levo msnnek is. Es ez a vedekezes mar sztem magyreszt edzomunka, godin az igazi klasszis, de pld a tarsa,savic gimenez akkora vedok lennenek? De meg a kozeppalyas vedekezes is, gabival vagy saullal olyan utolerhetetlen lenne? Juanfran se hibatlan, talan filipe luis jatszik kiemelkedoen meg, de o vele pont semmit nem tudott kezdeni mourinho annak idejen :D mostmar valoban az etletico a vilag egyik, ha nem a legjobb csapata, siman lehet veluk elsoszamu bl eselyeskent szamolno es tenyleg azt latod, h egybetartja a csapatot, van egyseg, taktikailag, lelkileg is, az oltozo rendben van, mindenki a legjobbat hozza ki magabol es a legjobb a kapcsolata a tarsaval, legyen az akar edzo-jatekos. Meg akinek nagyon jo a munkaja es biztos vagyok benne h egy nyar alatt rendbe szedne a unitedeted, bajnokeselyesek.lennenek majd akar bl eselyesek az thomas tuchel. O is amit kihozott mkhitaryanbol, aki kloppnal ink szenvedett, es most is azt teszi, amilyen eros volt tavlyi az az elozo evben melypontokat megjaro dortmund, az larades voltes tette ezt egy nyar alatt ugyhogy alig igazolt ink csak takaritott a csapatnal. A unitednel is fogadok megcsinalna azt a felallast amit mondtam es meg par feleslegesse valt jatrkost el is passzolna.ennyire elment volna az ido foleg mourinho felett? Mert o neki tenyleg 6-7 eve nincs sikere, a reallal se volt jo, a chesleeaval egy bajnoki cim jott meg egy jibb bl szereples de mind2 mersekelt volt es egyszer csunyan kihullottak egy psg ellen, az utolso ev meg egy kaosz volt, mindent elveszitett. Mintha megprobalna csucsra vinni a csaapatokat, de mikor belatja h ez keves, nem eleg jo mar o, akkor balhezna. Most is ez lesz fogadok. Volt egy.ket jobb meccs, most meg majd jon a melyrepules. Guardiola is a bayernnel nem igazan volt atuto, bar. Bundesligaba eleg brutalisak voltak neha, de a real ellen az a 4-es, vagy az atletico.barca se volt tul szep es tavaly meg ott volt egy juventus. Mintha o is kicsit visszaesett volna, nem ragyogna annyira.
2016. okt. 24. 01:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Es aki munkaja meg nagyon tetszik az pochettino. Egy nagyon jo vedekezesre alapoz, hasonloan rekordmennyiseguen keves golt kapnak mint a szinten argentin kollegaja, es nincs akkora kerete a spursnek megis sztem tovabb fognak jutni az eros bl csoportjukbol es ugy h kozbe a bajnoksagba is siman negyre eselyesnek tartjak magukat, chesleavel csatazhatnak sztem a 4ert. Ronald koeman munkaja is tetszik, claude puel se rossz (a soton mindig jol valaszt edzot), es akit kiemelnek, vicc nelkul az meg dardai pali. Hasonloan stabil vedekezesre epit, azt latom maximalisan tartja a csapatot akarcsak simeone, sztem hozzajuk hasonlo edzo, es mar elorebb jar mint egy mourinho. A szemelye tenyleg csak eloreviszi a csapatot, nagyon karakteres, ugyanakkor szakmailag kifogastalanhoz kozeli a tudasa, megneznem ot egy bayer leverkusenbe, vagy akar mourinho helyen vagy mas ples csapatba mondjuk.
2016. okt. 24. 01:24
 2/4 anonim ***** válasza:

A gazdag klubok gyakran esnek abba a hibába, hogy összevásárolják a legjobbaknak vélt játékosokat, akik csapatként aztán mélyen a várakozások alatt teljesítenek.

Egy csapatban nem lehet mindenki művész, kellenek a szorgos, megbízható iparosok, akik güriznek a pályán.

Másrészt a csapatépités sokszor időigényes, amit a sztárkluboknál nem biztos hogy meg is kapnak az edzők.

2016. okt. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A legnagyobb gond, hogy nincs egy normális koncepció, ami alapján csapatot építenének, és ez alapján választanák ki a játékosokat. Unitednek ez volt a nagy előnye régen, Ferguson kialakított egy koncepciót, és csak azokat a játékosokat vette meg, akik belefértek. Most mi van? A játékos egyéni tulajdonságait nézik (+ a hírnevét), de azt nem nézik belefér-e az elképzelt csapatkoncepcióba.

A felsorolt edzőid (Klopp, Simeone, stb) pont az csinálják, ahol a United és a City elszúr: egy adott koncepció alapján választanak játékost.

2016. okt. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ez közhely, akiket te szinte már középszerűnek állítasz be és szorgos, güríző iparosnak hívsz semmivel se rosszabb játékosok. Attól, hogy valaki nem a támadásépítésben, meg a dribblingezésben jeleskedik, hanem befutja az egész pályát, labdákat szerez, vagy épp rengeteget passzol, még semmivel se rosszabb játékos. Igazából nem is erre gondoltam amikor írtam ezt. A lényeg, hogy a United és City megvett mindent, ami egy elvileg nyerő csapathoz kell, legalább ebben a szerencsétlen angol bajnokságban, ehhez képest a United szenved, a City max. behúzza a bajnokságot, bukdácsolva, de azon kívül még mindig szinte semmi. Nem azt mondom, hogy a Liverpoolnak több "iparosa" lenne, szerintem a keret összességében gyengébb, ahogyan egy Atlético kerete mellett is elmentek már sztem. Ehhez képest nem jönnek az eredmények, feltehető a kérdés, hogy a két sztáredző ne lenne ennyire jó, mint ahogy mondják?


A koncepciót értem, és oké, hogy milliárdjai van a két manchesterinek és azzal oldanák meg, de ez nem számít, mert nem a koncepciót akarják ezzel kikerülni. Ők szeretnék bevásárolni azt, ami a Unitednél régen valamilyen más utón-módon, olcsóbban adódott. Megveszik a legjobb edzőket, ő nekik pedig szabadkezet adnak és egy valag pénzt. Guardiola koncepció szerint dolgozik és Mourinho is, BL győzelemig vitt több csapatot is egy jól kigondolt játékrendszer alapján. Szóval a koncepció maga nem hiányzik, csak valószínűleg rossz. Az már más kérdés, hogy a két klub ezt, hogy oldja meg és az mennyire unszimpatikus, mert ők meg akarják venni a siker építőköveit, egyesével, nem konkrétan akarnak 10 nagy nevet igazolni és akkor oké lesz. Mondjuk az jogos felvetés, hogy régen, amikor összeszokottan játszott együtt, egy tökéletesen kiegészítve egymást egy Giggs-Scholes-Beckham stb., akkor az lehet jobb, mintha 11 esetleg jobb játékost összeraksz, de ennyi. Olyankor elég lelketlen lehet, és ez az eredményen is meglátszódhat, de igazából ez is az edző dolga legyen, hogy olyan játékosokat válasszon, akik kiegészítenék egymást, és olyan játékrendszert játszasson, ahol ez mehet és releváns az elképzelés. Aztán az idő összeszoktatja őket. Kíváncsi vagyok mi lesz ebből a Cityből, de nekem meggyőződésem, hogy Mourinhonál már rengeteg jobb edző van, Moyes eredményeivel hasonlították, és kb. ugyanaz volt a kettő, pöcre pontosan. Mourinho régen volt jó edző, a Chelseanél se alkotott nagyot, de még a Realnal se.

2016. okt. 28. 01:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!