Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miből áll egy amerikai foci...

Miből áll egy amerikai foci edzés?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 29. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen szinten vagy.

Kezdőként meg kell tanulnod az amerikai foci mozgását. Teljesen sajátos lábtechnikája van, de tudni kell ütközni is, labdát dobni-elkapni.... Szóval az edzés első harmadában sorgyakorlatok vannak a kezdőknek, oldalazó lépés, végén labda elkapás, vagy egy nagy, sárga szivacsot eltolni (amit hátulról tartanak), medvejárás... Technika + állóképesség + kis erő fejlesztés.

A második harmadban jönnek a "gyakorlati" részek, posztra lebontva megy az edzés, pl. recieverek + cornerek együtt edzenek, egyszerű labda eldobás és elkapás a recievernek, valamint ennek megakadályozása a cornereknek.. De külön edzenek a falemberek, stb.

A harmadik harmad taktika-gyakorló meccs. Attól függ mikor. Szezon előtt taktikázás, közben viszont már nem akarsz változtatni, hanem a megtanult taktikákat alkalmazva legyőzni az offensenek a defenset.


Jó móka, csak ajánlani tudom. Menj fel a mafl.hu oldalra és válassz egy klubot, tudtommal mindegyiknél ingyenes megnézni egy edzést.. Menj el és nézd meg őket élőben, majd akkor eldöntheted, hogy tetszik-e.


Újpest Bulldogsot ajánlom, ők a legkeményebbek.

2010. ápr. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Ha teljesen új vagy akkor nagyjából akármelyik csapathoz mész ugyan az lesz az edzés elején bemelegítés utána futás gyakorlatok ezek után négyszögezés,T-futás,medvejárás,létra,gát ezek után WR(elkapó)poszton fog gyakorolni
2010. ápr. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát igazából elég rossz kondiban vagyok...azért is szeretnék elkezdeni valamilyen komolyabb sportot,remélem ki fogom bírni az edzést.Kb mennyi idő mire hozzászokok az edzéseken való megterheléshez?
2010. ápr. 30. 23:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy ha nem megfelelő a kondid (hidd el, még így is sokkal mefelelőbb, mint az enyém volt anno :)), akkor az első pár alkalommal be fogsz sz*rni, annyira megterhelő lesz. De szépen lassan hozzászoksz és egyre gizdább dolog lesz. Ahogy fejlődsz, úgy lesz egyre több "szakma" az edzésen, azaz pl. a posztodnak megfelelő módon fogsz edzeni
2010. máj. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még jöhetnek további válaszok!
2010. máj. 1. 11:13
 6/10 anonim válasza:
Én nagyjából 3 év akármilyen sportolás után kezdtem el járni alapózóedzésre és 2 edzés után már semmi izomlázam nem volt és utána már nem is volt megterhelő (hétfő,szerdai edzés,pénteken már nyomtam ezerrel:))
2010. máj. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát nekem nem hiszem,hogy 3edzés alatt menne,mert 175 centi vagyok és 86 kg,szóval ezzel a kis felesleggel kicsit nehezebb lesz hozzászoknom,de amúgy sportoltam régebben. 2 évig fociztam majd utána 3 évig teniszeztem és most egy éve nem sportolok.
2010. máj. 3. 08:49
 8/10 MikeB válasza:
az amcsi fociban nem mindig számít, ha van rajtad egy kis felesleg. A posztodtól függ. Pl nézz meg egy NFL meccset, ott megesik a 135 kg is. :) És az nem tiszta izom ;) De ha egy futó vagy akkor nem árt ha könnyű vagy és gyors. Szóval az nem sok ami rajtad van. Meg hamar le is megy ha keményen edzel.
2012. febr. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 MikeB válasza:
2012. febr. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MikeB válasza:
147 kg :DD
2012. febr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!