Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Műkorcsolyát vagy hokikorcsoly...

Műkorcsolyát vagy hokikorcsolyát vegyek?!

Figyelt kérdés
A helyzet, hogy most ment tropára a műkorim. A barátaim szerint sokkal egyszerűbb korizni a hokikorcsolyán, mint a műn. Nekem még sosem volt hokikorim. Megpróbáltam ráállani a barátnőmére,de a domború éle miatt hátraestem. Szerintetek sikerülne megszoknom a hokikorit, mivel szivesen kipróbálnám, vagy maradjak a műkorinál? Mondjuk fordulni egyszerűbb a hokikorival, de bennem van a félsz, h nehogy megint hátraessek a domború éle miatt. Tanács?

2015. dec. 25. 19:41
 1/6 dirtboy ***** válasza:
rajtam meg mű nem volt még,szerintem nem okoz gondot majd a hoki kori megszokása.
2015. dec. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Aki fél a jégen elcsúszástól, ne menjen a jégre...

A kibicnek semmi sem drága, tehát ha nem tudsz dönteni, vedd meg mindkettőt!

2015. dec. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A hokikorinak nincs domború éle, annak is egyenes éle van, csak rövidebb:


[link]


Ezért dobtad magad hanyatt, mert nem jól álltál benne. Teljesen más "súlypont szükséges" a hokikorihoz és a műkorihoz. A műkori annyiban jobb, hogy egészen hátranyúlik a penge, így ha sarokra terhelsz akkor is lábon maradsz. A hokikorinál abból perec szokott lenni :D


Ha megnézed a hokisokat, ők sem felegyenesedve játszanak, persze lehet úgy is csúszkálni a hokikorival, csak meg kell szokni. Ha van lehetőséged akkor próbáld fel újra a hokikorit, több súlyt terhelj előre és hajlítsd a térdeidet , mint itt Jeremy:


[link]


Meglátod betonstabil leszel vele a jégen :)

2015. dec. 26. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dirtboy ***** válasza:

John_McClane

így képen egyenesnek tűnik de tényleg domborúbb.

nekem is hoki kori van,bauer nexus 3000,igazából ha sík felületre helyezem a pengét és nincs benyomódás a felületbe akkor kb 8-9cmen ér csak le a penge középen.

természetesen jégbe bele vág így ott valamivel hosszabban le ér de a közepe vág bele a legmélyebben a jégbe.

előtte ilyen hoki korinak kinéző de sima ócó korim volt,na az már hosszabban ért le és mikor felvettem a bauert egyből érződött hogy kisebb a felület,könnyebb vele hátra esni.

ez a fordulékonyság ára,meg kell szokni és jó lesz az.

hajlított térd amúgy kell hozzá igen. én ezt a videót szeretem,olyan lazán csinálja bár nekem menne így.

https://www.youtube.com/watch?v=ZYHc4N-sqIc

2015. dec. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt írtam én is :P


Nekem Bauer SupremeOne van, de gondolkoztam már rajta, hogy cserélni kellene valami süthető Nexusra ( ez kényelmetlen :D ).

2015. dec. 27. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Đodóó válasza:
Hokikori jobb... olyan lesz az éle amilyet bekerakatsz, de azt neked kell kitapasztalnod mivel mész könnyen.. és a súlypontodnak kell máshol lennie, hogy ne ess hátra.. Hamar meg lehet szokni ;)
2016. nov. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!