Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Aktivitási szint?

Aktivitási szint?

Figyelt kérdés

Kalóriaszámoláshoz szeretném kiválasztani az aktivitási szintet, de nem igazán értem.

Csekély: nem sportoló, ülő foglalkozású

Mérsékelt: heti 1-2 óra sport/szellemi foglalkozású

Közepes: heti 2-3 óra sport/könnyű fizikai munka

Felette engem nem érint


Ha nekem ülőmunkám van, busszal járok és itthon se mozgok valami sokat, viszont heti 2-3 órát sportolok (kondizok, teljes test edzés, 2-3 nap 1 héten), akkor melyik kategóriába esek? Csak a sport alapján a közepes, ezt látom, de az edzésen kívül nagyon inaktív vagyok, a nap nagy részét székben/ágyban/fotelben töltöm. Így is a közepessel számoljak vagy inkább a mérsékelttel?


2019. nov. 7. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Mar most beleestel egy nagy hibaba amibe az amator edzo tarsadalom egy resze: elveszel a reszletekben.

Teljesen mindegy, nem az a +-200 kaloria hatraltatni a fejlodesed.

Egyebkent ha tomegelsz akkor mersekelt, ha dietazol kozepes. Ha egyik sem, szamold ki az igenyed mindkettovel es vedd az atlagat.

2019. nov. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tömegelésnél mérsékelt, diétánál közepes? Nem fordítva?
2019. nov. 8. 08:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem fordítva, azért írtam így, hogy később tudj módosítani a bevitelen. Ha tömegelésnél kevesebbről indulsz, mint ami kell, akkor "pozitív" irányba be tudsz avatkozni. Ha diétában többről indulsz mint ami kell, szintén abszolút értékben "pozitív" irányba be tudsz avatkozni. Fordítva is be lehet csak úgy nehezebb meg valószínűleg találgatózás lesz a vége.
2019. nov. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Á értem, köszönöm! :)
2019. nov. 8. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!