Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Már 1 éve fáj a vállam....

Már 1 éve fáj a vállam. Szerintetek a szteroid injekció hatásos lehet? Van valakinek azzal kapcsolatosan tapasztalata?

Figyelt kérdés
Tavaly ilyenkor edzés utáni napon elkezdtem érezni a vállamat. Nem tulajdonítottam neki különösebb szerepet. Aztán végül annyira elkezdett fájni, hogy hónapokat kihagytam. Miután újra elkezdtem edzeni, jobb volt, de vmikor visszatért a fájdalom. Azóta már többször voltam ortopédusnál, MR-t is csináltak. Nincs szakadás, az AC ízület sérült, de biztosan azt sem lehet kimutatni. Folyamatosan ez megy, hogy hónapokat pihentetem, elkezdem újra használni, aztán megint előjön. Persze sokan azt mondják, pihentessem, na de én már úgy vagyok vele, hogy az semmit sem ér, hisz már 1 éve bajlódok vele. Utoljára októberben voltam az ortopéd orvosomnál, és azt javasolta, hogy ha még januárban is fájni fog, akkor be kéne adni egy gyulladás csökkentő szteroid injekciót. Szerintem mivel olyan kicsi az az ízületi rés, ahol a sérülés van, így már helyre sem tud jönni magától, hisz ha nem is edzek, akkor is súrlódik ha csak felemelem simán a kezem. Már nagyon elegem van ebből az egészből, a laikusok azt mondják, pihentessem, de nincs eredménye.

2019. dec. 10. 08:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
1ml propi menjen minden másnap
2019. dec. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
59%

Az a helyzet srác, vagy csajszi, hogy tapasztalatól írom, hogy a környező izomzatnak, (de még a bokádnak is!!!) lehet rá komoly hatása.. Sokat szívtam én is a vállammal, és mostanában, ha csak a fájdalom apró szösszenetét érzem elugrok a csontkovácsomhoz, aki egyben meg is masszíroz, plusz használ ilyen ilyen kamu cuccnak tűnő dolgokat, és onnantól újabb 2 hónapig tökéeltes. Ő úgy írta le a problémát, hogy ha a hátadnál, a lapockák környékén letapad, vagy becsomósodi kaz izomzat, akkor az magával húzza a vállat is, és ezért fáj, ezért függ össze az egész rendszer. Egyébként pedig érdemes rotátor köpeny erősítő gyakorlatokat csinálni, mert az egyik sokkal erősebb (azt hiszem a kirotátorunk erősebb, és a berotátor a gyengébb, főleg azoknál, akik rendszeresen edzenek, pl fekevenyomnak, de lehet, hogy pont fordítva) plusz érdemes egykezes gyakorlatokat is csinálni rengeteget, hogy fejlődjenek a stabilizátorok, ne pedig a rotátor köpeny vegye fel azt a terhelést, amit más izomzatoknak kellene. Érdemes elhagyni a kétkezes fekvenyomást is egy darabig, amíg lemegy róla a gyulladás, illetve megtanulni a gyakorlat helyes kivitelezését (erőemelő style ra gondolok). Nekem még rengeteget segített egy xiloxnak nevezett vényköteles gyulladáscsökkentő gyógyszer (nem szelektív gyulladáscsökkentő, szóval ne csodálkozz, ha a gyomrodnak oda ver majd) elég erős, és eléggé rombolja a májat is, szóval olyan túl hosszú időn keresztül nem ajánlom a haználatát. (Bár szerencére gyors, szóval nem is kell sokáig hsaználni)


Nekem ezek megoldottak minden problémámat, pedig sokat szenvedtem én is a vállammal.

Mondom, ami fix, hogy kell:

Egykezes gyakorlatok

Csontkovács

Rotátor köpeny erősítése.


Jobbulást és jó edzést . :)

2019. dec. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Az utolsó hozzászólóval teljes mértékig egyetértek! Soha semmi bajom nem volt fizikálisan semmilyen testreszemmel, pedig nő létemre mindig fizikai munkát végeztem. És rendszeresen jarok olyan csontkovacshoz, aki masszőr is egyben. Ahogy jött a vírusos karantén időszak, nem mentem sehova, se dolgozni, se a masszorhoz (idén nem jutottam el hozza amúgy se). Aztán bumm, olyan gyulladást kaptam, hogy kb szó szerint becsinaltam. A vége a sztorinak az az, hogy meszes a vállam mint kiderült, és a rotator köpeny begyulladt, de kihatott az egész karomra a következő hetekben. Érintésre uvoltottem a fájdalomtól. Tehat első kézből tudom, hogy a vall-lapocka,hát, de mé egy rossz tartott láb használat is kihat hosszútávon mindenre. Nyugi, szkeptikusok mindig voltak vannak és lesznek de hidd el nekem: azért nem volt soha gondom, mert évek óta jártam kezeltetni magam úgymond. Az orvos végül akihez eljutottam most, kérdezte hogy sose fájt e a vállam, mert az utlarahngon látottak alapján nagyon meszes vagyok. Mondtam, hogy soha , mert jártam a korábban említett emberunkhoz. Még ő se nagyon akart hinni nekem, aztán.. mégis. Sok sikert és jobbulást! Azért majd írj ide, hogy mi a helyzet! Udv
2020. máj. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!