Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi idő után kezd el hatni...

Mennyi idő után kezd el hatni és látszani a Kreatin szedése?

Figyelt kérdés

Egy olyan kerdessel fordulok most feletek, hogy masfel eve edzek egy heten 4-5x.

Rendes edzestervet csinaltam magamnak es az etkezesre is odafigyelek ahogy csak tudok.

18 eves srac vagyok 65 kiloval es 180cm.

Latszik rajtam ,hogy edzek viszont nem nagy az izomtomegem merete. Ugyanis nem nagyon tudok hízni, mondhatni Hard-gainer vagyok.

2 napja megvettem a Kreatin Monohydrate-ot , es elhataroztam ,hogy kúra szerüen fogom szedni.

Ahogy a neten olvastam 4x5g-ot kell bevinni ehhez a test súlyhoz feltoltesi idoszakban.

Na most az lenne a kerdesem hogy:

Mennyi vizet kell megigyak egy nap?

Mennyi időn belül fog látszani a hatása es mennyi idon belul fogom erezni ennek a hatasat?

Normalis valaszokat elore is koszonom!



2019. dec. 16. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet biztosat állítani. Lehet, hogy fosol majd tőle és abba kell hagynod, lehet az is hogy nem használ semmit. Az viszint tuti, ha az étkezés nincs a helyén, akkor nem fog érni semmit.

1g-hoz 1dl víz kell.

2-3 hét után ha minden igaz, már érzékelni fogod, hogy pár ismétléssel több megy, de semmi drasztikusat ne várj, nem csodaszer.

2019. dec. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bcaa menjen még. Bika leszel tőle
2019. dec. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

bcaa + kreatin + párizsis zsömle

Ki vok csapva mint az ólomajtó te$$

2019. dec. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 loinczdavid válasza:
100%

A kérdéseidre válaszolva, az én tudásom szerint:

- mint alapból is sok vizet kell inni, kreatinnal még többet. Itt is érvényesül hogy ne várd meg amíg szomjas leszel, folyamatosan pótold a folyadékot, edzés közben is.

- A másik két kérdésed egyéntől függ. Lehet viszonylag hamar látszik, de lehet, hogy kell hozzá 1 hónap is. Érezni viszonylag hamar fogod, feltöltésnél én az első hét után éreztem, hogy 2-3 plusz ismétlést adott kb.


Szerintem, viszont még ilyen testsúllyal nem lehet vmi nagy izomtömeged (nekem sincs nyugi) ezért inkább próbálj többet enni még szerintem, és a tejsavófehérje a legjobb tápkieg, és annak van a legtöbb értelme. És az edzésedben is fókuszálj az összetett gyakorlatokra, de legyenek benne izolációsak is. pl nálam a guggolás, fekvenyomás, deadlift(felhúzás) kötelező! nyugodtan dobhatsz privit is ha úgy gondolod

2019. dec. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Már 2 nap után épp kicsit kezded érezni a növekvő izom tónust, de három nap után már jól árezhető a hatás. Ez a sxemélyes tapasztalat.


Viszont két-három hónap után ki kell hagyni a kreatint és legalább 1 hónap vagy több kihagyás után megint elemi erővel szokott nálam hatni.


A BCAA mint azonnal felszívódó fehérje alkotóelemek, nagypn jó hatásúak terhelés közben is.

Ha a fáradékonyságot tovább akarod csökkenteni, akkor l-glutamin segíthet még neked.


Az A.AKG is segíti a keringést az erek tágításával.


Ezeket sorban kipróbáltam az elmúlt 15 év során, azóta szedem is őket a néhány órás-félnapos fizikai aktivitás előtt kb másfél órával, sőt hosszabb túra alatt, közben is. Egy huszonkilós vassal nyomom fel a hegyek között és egészen jól fejleszti az erőnlétet és nem is érzem soknak így a kiegészítőkkel..

2019. dec. 17. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 1-2 nap múlva már látom magamon és érzem is az erőmben
2019. dec. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz hízni, CSAK ÉS KIZÁRÓLAG az étrendeddel van baj! Minden egészséges ember tud zsírosodni és izomtömeget növelni, genetikától függ hogy kinek mennyit kell ezekhez enni. Ha te nehezen hízó típus vagy, az azt jelenti hogy a genetikádhoz és napi kalóriaégetésedhez mérten nagyon keveset eszel! A szervezet a bevitt tápanyagokból építkezik!


Sajnos ha keveset eszel, a kreatin sem fog csodákat művelni ugyanis az sem fog a "levegőből" izmot építeni... Lehet kicsit erősebb leszel meg ilyesmi, de számottevő változás kevés kaja mellett biztosan nem lesz.


Persze ennek ellenére kipróbálhatod, aztán ha elfogyott és nem lettél izmos, próbáld ki a genetikádnak megfelelő tápanyagbevitelt is, azaz egyél kb. 2szer annyit mint most.


Tudom miről beszélek, én 19 évesen 190cm magasságomhoz 60kg voltam... Ekkor kezdtem edzeni és sokkal többet enni! Ha nem nőtt a súlyom, még többet ettem.... Ha akkor sem nőtt, megint növeltem az adagokon... Most 108kg vagyok, nem full szálkás de látszanak a kockák a hasamon. /koksz nélkül/

2019. dec. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem akarok szarakodni, de ugyan azt a hatást éred el 1%os sóoldatbt+cukorral. Hatása csak akkor lesz, ha kalóriapluszban tudsz lenni. Jut cukor az izmaidba. Ha ez megtörténik, az izmod keresztmettszete megnő, amitől az izomerőd nő. Ha egy nap alatt maxra fetelnek az izmaid raktárai,akkor fogsz hatást érezni,ha pedig egy hétig tart ez, akkor akkor.

Nekem a legjobban úgy hat, ha edzésig nem eszek semmi szénhidrátot, edzés után iszom meg a kreatint szőlőcukorral, aztán rá fél-egy órával megeszem a kajám.

2019. dec. 18. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kreatintól gyorsabban regenerálódnak az izmaid periodikus gyakorlatok közben. Vagyis kevésbé fáradsz el vele.

Még a HMB is hasonló hatású. Glutaminnak is ilyesmi a hatása ezek együtt nem adódnak össze, de jobb az össz hatás, mint ha csak egyiket szednéd.

A tápanyagról meg ne feledkezz, mert az izom fehérjéből épül. Lehet venni folyéjony BEEF-aminot, ami teljes fehérje összetevő forrás. Ezen kívül normálisan kell étkezni, ha valódi izomépítő hatást vársz el.

2020. febr. 29. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!