Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyit számít a genetika?...

Mennyit számít a genetika? Vagy nem szabad a genetikára fogni a dolgokat?

Figyelt kérdés

2020. jan. 2. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon számít. Én apám alkata vagyok, baromi gyorsan és jól izmosodom, 10 kilóval kevesebbnek tippelnek mindig, mint vagyok. Látszatra "vékony" vagyok, a BMI szerint épphogy normál. Apám 100 kiló, de tömény izom, a BMI szerint túlsúlyos, de kockás a hasa. Mondjuk mindig sportolt. Lány vagyok amúgy. Számít a genetika, nagyon is!
2020. jan. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszt

Én 17 éves vagyok,nagyon aránytalan testalkattal.

Elég széles a vállam amit szeretek,sőt mondhatni ritka így 17 évesen ekkora váll.

(Nem nagyképűségből!)

De semmi kocka has,rosszak az izom tapadásaim és nem jól oszlik el a zsír a testemen. 67kg vagyok 170cm. Úgy érzem nem sok mindent tudok majd kezdeni magammal.

Több mint fél éve próbálok kocka hasat formálni,de semmi látszata.

2020. jan. 2. 21:19
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Számít, nagyon.


De a hölgynek üzenem, hogy a Bmi los**art sem ér. Sem a mérleg. A centi a jó eszköz.

2020. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Milyen hölgy?
2020. jan. 2. 21:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Hogy diétázol, hogy nem sikerült fél év alatt? Mennyiről infulktál, hol tartasz? Hogy néz ki a diéta?
2020. jan. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sokat számít.


Én bármit eszek, hízni nem tudok (zsírban) viszont az izom jön folyamatosan. Ez nagy előny egy olyanhoz képest, aki behízik tömegeléskor, mert diétánál (ami nagy szenvedés) ledob egy rakat izmot, és sokkal előbbről indulok. Könnyebb 'jól' kinézni egész évben.


De attól független ,hogy sokat számít, még szr kifogásnak számít, szóval nem, nem szabad ráfogni semmit. Senki sem tökéletes, illetve csak kevesen vagyunk azok, ők ott állnak a színpadon, első helyezetkélnt. mindneki nem lehet első.

2020. jan. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az emberek veleszületett képességei gauss eloszlásúak. Férfiaknál kicsit laposabb, nőknél kicsit csúcsosabb de mindenhol az átlagos képesség/potenciál messze a legtöbb. Vagyis elég extrém eset, hogy valaki genetikailag kifejezetten jól vagy épp rosszul reagáljon valamire.


Vagyis ha nem akarsz pont lifetime naturál versenyző lenni, igen jó eséllyel elérheted amit el akarsz érni, amíg fegyelmezett vagy, jó edzést ész étrendet követsz.

2020. jan. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Formában sokat számíthat, zsírosodásban nem az a lényeg. A levegőtől senki nem hízik.
2020. jan. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sokat számít:

Izomtapadások helye/magasság/végtagok hossza/egy-két szimmetriai kérdés mind tiszta genetika, ahogy a zsírok lerakódásának "test által preferált" helyei is, de az emberek jelentős részének az a hasa.


A kajálás/hízás részben az: Hogy valaki anyagcseréje a túltápláláshoz/diétához mennyire alkalmazkodik, az is

részben genetika. (Vannak olyanok akiket ha az anyagcseréjük felett etetnek, akkor az alapanyagcseréjük bizonyos ideig "leköveti"(azaz pl "hőpazarlással" vagy hasonló módon az is megemelkedik), van akiknek semmilyen módon nem reagál rá.


A diétánál szintúgy megvan ez a kettősség (Van akinek az alapanyagcseréje és a tesztoszteron szintje azonnal bezuhan, amint kevesebbet eszik, van akinél csak egy bizonyos hiány után, és van akinek "nem nagyon áll át" az anyagcseréje), de diétánál a testzsír% és a kalóriadeficit mértéke is úgy tűnik, hogy tényező az alkalmazkodás mértékében.


Diétánál ennek a következménye az, hogy bárki étrendjét "copy-paste" módon átvenni, akinek hasonlóak az adatai általában nem túl szerencsés, mivel nem biztos, hogy ugyanazt a hatást hozza, mint az adott illetőnek, hanem személyre kell szabni a diétát. (A legnagyobb izomtömeg megtartás/zsírcsökkenést jelentő diéta nem ugyanolyan kalóriadeficit mérték lesz, illetve van aki tartósan napi 200 kalória hiánnyal is fele erőben lesz a teremben, viszont van aki napi 400 kalória hiányát sem nagyon érzi meg.

2020. jan. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. jan. 3. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!