Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az erőemelők aki heti 3-4...

Az erőemelők aki heti 3-4 guggolnak és többször felhúznak, hogyan osztják be az edzést?

Figyelt kérdés

Szoktam hallgatni a Powerbuilder Podcastot és ott mondták, hogy heti 3-4x nyomnak fekve, meg 3-4x guggolnak, az egyik csávónak meg pl 2 guggolás és 3 felhúzás van egy héten. Ezt nem tudom elképzelni hogy lehetséges, főleg guggolás és felhúzás egyszerre. Nekem most heti 2x van guggolás és 1x felhúzás, de így is állandóan túledzem magam. Muszáj 4-5 hetente deloadot tartani. Hétfőn guggolok és sokszor a szerdai felhúzásra meg nem marad erőm. Az ősszel még 3x nyomtam fekve, de visszavettem 2-re, mert éreztem hogy nem megy a regenerálódás és nem bírom tartani a progressziót.

Nem tudom elképzelni, hogy naturálban heti 4 fekvenyomás meg 2-3 felhúzás és guggolás kivitelezhető. Legfeljebb akkor, ha nagyon kis súllyal edz az ember, de hát egy erőemelőnek nem az a célja.



2020. máj. 3. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Azok variációk, meg ne próbálj heti 3 rendes felhúzóedzést nyomni!

Haladó és elit szinten illik személyre szabott programozást alkalmazni, amiben ez le van vezetve. Ezt leírni egyikünk sem tudja egy kommentbe foglalva, de nézz utána a Smolov hogy csinálja hogy rálátást kapj.

2020. máj. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Valahogy így?


[link]


Hát én ettől úgy túledzeném magam mint a huzat

2020. máj. 3. 23:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem minden edzésen húznak maximumot.

Én pl. Heti háromszor guggolok, kétszer nyomok, és egyik héten egyszer másikon kétszer húzok fel. De én kezdő vagyok 100-150 kilókkal dolgozok, ez még nem jelent akkora terhelést mint a 200.

Mindenkinél eltérő, hogy mennyi volumen kell. Például a Smolov egy nagyon nagy volumenű edzés, az annak kell, aki csak nagyon sok volumentől fejlődik. De vannak olyanok, akiknek elég kevesebb, sőt, túledzik magukat vele. Edzz akkora volumennel, amekkora a te fejlődésedhez kell

2020. máj. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!