Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Középhaladó/ haladó szinten...

Középhaladó/ haladó szinten érdemes úgy programoznom az edzéstervemet, hogy egyik héten nehéz guggolás és csak könnyű felhúzás van, másik héten meg csak könnyű guggolás és nehéz felhúzás?

Figyelt kérdés

Guggolás az 2x van egy héten, egy könnyebb és egy nehéz. Úgy érzem hogy egyszerűen nem bírok regenerálódni. Ha megcsinálok egy nehéz guggolást, akkor az utána következő felhúzó edzès nagyon rosszul megy.

Sokáig fejlődten így , de az utóbbi időben folyton túledzem magam.

Szóval úgy gondoltam hogy lenne egy hét amikor nehéz guggolás van és egy könnyebb felhúzás, de inkább csak valami variációt csinálnék, meg egy kis dinamikus felhúzásra gondoltam. Másik héten meg fordítva, guggolásból egy könnyebb edzés, de leginkább egy dinamikus zsámolyra guggolásra gondoltam A felhúzás meg ezen a héten lenne nehéz.

Ez jobb lenne így vagy hülyeség?



2020. máj. 4. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Működhet, én is csináltam hasonlót.
2020. máj. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben voltam mint te, de nekem az vált be hogy heti 2x úgy guggolok hogy van egy nehéz 3x5, meg egy kisebbb súlyú 10x3-as guggolás, és 1x5 felhúzás, persze előtte 3-4 sorozat bemelegítés. Próbáld ki úgy ahogy leírtad, de nekem ez vált be.
2020. máj. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó lehet, persze. Meg az is jó lehet, ha az edzésed nem heti periódusidővel tervezed, hanem 8-9-10 nappal. Így több időd lesz pihenni két nagy súlyos terhelés között. Többen írták itt hasonló témájú kérdés alatt, hogy heti 2-3 alkalmas guggolás is működik úgy, hogy közben megy a nagy súlyos felhúzás is. Mai napig nem tudom elképzelni ezt natúrban, nekem soha sem ment. Egy nagy súlyos guggolás vagy felhúzás után minimum 3 nap kell a következő nagy súlyos terhelésig, hogy ha azt akarom hogy ne menjen az intenzitás rovására. Ennek kiküszöbölésére csináltam régebben egy 6 napos edzéstervet: 1. nap nagy súlyos guggolás+váll, 2. nap hát, 3. nap láb, 4. nap nagy súlyos fekvenoymás+tricepsz, 5. nap nagy súlyos felhúzás+bicepsz, 6. nap mell, edzésnapok között 1 nap pihenő. Láb edzésen nem csináltam normál guggolást, mell edzésen nem csináltam rudas fekvenyomást, hát edzésen nem csináltam felhúzást. Így a nagy súlyos guggolás, felhúzás és a láb edzése között mindig van 3-4 nap pihenő, meg van a nagy súlyos terhelés is, és a nagyobb volumenű terhelés is az intenzitás csökkenése nélkül. Minden nagy izomcsoport kap célzott terhelést 3-4 naponta, a kisebbek célzottan 12, másodlagosan 6 naponta vannak terhelve. Az edzésterv periódusideje 12 nap.
2020. máj. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Javítom: a kisebbek célzottan 12, másodlagosan 3-4 naponta vannak terhelve.
2020. máj. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!