Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ivás után másnap érdemes edzeni?

Ivás után másnap érdemes edzeni?

Figyelt kérdés
Nem másnaposan, de azért egy emberesebb piálás után. Hallottam olyat, hogy nem érdemes így sem lemenni - ennek mi alapja van?

2020. jún. 28. 06:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd ki, nekem sokkal gyengébben ment úgy az edzés.
2020. jún. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Az alkohol kihajtja a vizet+edzés közben is izzadsz, még több vizet vesztesz.
2020. jún. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Ha ennyit iszol mellette, pont semmit nem ér az edzés, feltéve, hogy fejlődni szeretnél. Ha csak a mozgás a cél, akkor meg nem számít, ha kihagysz 1 napot.
2020. jún. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Mondjuk másnaposság ellen jó a testmozgás, tehát ha az a célod, hogy elmúljon a fejfájás nekem ebben az edzés segíteni szokott.
2020. jún. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Ha komolyan edzel, akkor nem biztos, hogy lesz elég erőd másnap és tök fölösleges lemenni.

2: égetett szeszt ne igyál mert sok benne a glükóz, és szálkásításkor nem jó (tekintve, hogy nyár van, gondolom szárítasz).


Helyesn írták az alkohol hát valamilyen szinten mégis csak beszárít, ugye vizet kihajtja, ezért ha edzős vagy reggel piálás után még jobban is nézhetsz ki xd Legalábbis én sokszor szakadtam ezen magammal kapcsolatban.


Amúgy is tök kellemetlen érzés így edzeni kb, de még élni is, napszemüveg, izzadsz mint egy ló, olyan vontatottan fáradt vagy. Meg kell inni csomó vizet, csak az jó alkohol ellen, a mozgás amit írtak, hát max mikor iszol, és ugrálsz a buliban, hamarabb kimegy, de én utólag nem gondolnám.


Egyébként benzinkutakon kapni alkohol semlegesítő italt, amit ha megiszol elv nem leszel piás.


Én nemrég lightosan téptem este, majd másnap elmentünk deszkázni du 3 körül, lehúztam 4cent vodkát, majd később 4 cent vodkát limonádéban, sportolás, utána kaja, ott megittam egy koktélt, és utána mentük szabadtérre "edzeni", azthittem semmi nem lesz belőle, de igazából akkor még kicsit ittasan (nem hulla részegen) jól esett, meg nem volt különösebb gáz, de nyilván fáradt voltam, meg nem úgy álltam neki hogy ma kinyomom az 500kg-t. Lightosan mozogtam kicsit, rádurrantottam bicóra, trinyóra, hátra, mellre, aztán chill. Igazából alapból nem akartam nagyoon edzeni, mert ezt a hetet eléggé megtoltam már előtte is, és éreztem a "túledzettséget", hogy már nem kéne, de akkor nyilván az alkohol kiűzte a fájdalmat a bicómból és rá tudtam nyomni pár gyakorlatot :D ma egyébként nem érzem roncsnak magam, szóval baj nem lett belőle. Na meg estére kiment belőlem a pia, és semmi "másnaposság" meg semmi edzés káros hatást nem éreztem.


23/F

2020. jún. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ (felpontoztam!)


Tképpen éppen azért tettem fel a kérdést, mert ki is pihentem magam (legalábbis most nem vagyok fáradt), másnapos se vagyok, szóval az euforikus állapot mellékhatásai elmúltak :) Szoktam figyelni ivásnál a vízbevitelre, talán azért.


Szóval emiatt nem hiszem, hogy gyengébben menne, inkább az izomfejlődés szempontjából kérdezem.

2020. jún. 28. 15:03
 7/7 anonim válasza:
100%
Szerintem annyira nincs kihatással az izom fejlődésre, mindenesetre, nekem egy ivásos nap után jobban esik az edzés mint általában
2020. júl. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!