Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha egy edzésen csak egy...

Ha egy edzésen csak egy izomcsoportot dolgozok meg, akkor a bevitt tápanyagot a szervezetem csak annak az izomnak adja a tápanyagot, így az gyorsabban fog fejlődni?

Figyelt kérdés
Ez mennyire elkepzelheto?
2020. aug. 16. 02:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Itt arra gondolok hogy ha van 60g fehérje, és 2 izmot dolgozok meg, akkor pl 30g-30g de ha csak egyet akkor annak az egynek jutna a 60? Így az gyorsabban nő?
2020. aug. 16. 02:11
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Jesszus. Ez nem így van. Az egész szervezeted látja el tápanyaggal a bevitt táplálék.

A 2 izomcsoport az jó felosztás, én is úgy csinálom, és már 1 hónap múlva kaptam a visszajelzésekeket hogy kezdd látszani a dolog. Én az klasszikus osztott edzés híve vagyok.

2020. aug. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Gaygym ***** válasza:
60%

1-es,az osztott edzés valóban jó, de kinek mi jön be.


Kérdező, nagy gondok vannak a táplálkozási és biológiai folyamatok terén.


Ha eszel, felszívódik a tápanyag, a fehérje hasznosul, és nem fele fele arányban, hanem az egész testedben hasznosul. Az edzést követő másnap is fontos az izomregeneráció, és az étkezések során is fenn kell tartani a megfelelő fehérjebevitelt.


Nem tudom hány kg vagy, de a 60 g elég kevés. Tttkg-onként 2g fehérje a javasolt az izomépítéshez. Többet bevinni feleslegesnek tartok, mivel nem fog hasznosulni, hanem salakanyagként távozik a budin.

2020. aug. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Igen, de nagyon fontos, hogy a megedzett izommal analóg ételt egyél. Tehát mellezés után csirkemellet, lábazás után csirkecombot.
2020. aug. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Edzés után szivacsként szívja a tápanyagot az izom magába. Ezért is kell edzést követően kb 30 percen belül gyors felszívódású fehérjét fogyasztani.
2020. aug. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Manapság nem tudom már eldönteni, hogy ide trollok, vagy idióták járnak.
2020. aug. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi se tudjuk eldönteni, hogy melyik vagy?!
2020. aug. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
dekaszuszival az élen.
2020. aug. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egyiksem, nem 60g fehérjét viszek be, az csak egy példa volt, de ezt írtam is, ha normálisan elolvasod a kérdést a baromkodás helyett, akkor értenéd, és csak egy kérdés volt, kíváncsiság, a normálisaknak köszönöm a válaszukat :)
2020. aug. 17. 11:27
 10/10 anonim ***** válasza:

"Edzés után szivacsként szívja a tápanyagot az izom magába. Ezért is kell edzést követően kb 30 percen belül gyors felszívódású fehérjét fogyasztani."



Erre a kommentre reagáltam, te Einsten.

2020. aug. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!