Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melyik a jobb tomegeles...

Melyik a jobb tomegeles szempontjabol, ha 15% tzs-rol tomegelek 20-ra es abbol szalkasitok vagy ha most 15-rol lemegyek 10-re es olyan tomegeles 15-16%-ra?

Figyelt kérdés
Mar most is eleg vekonynak erzem magam es a tobbiek is ezt mondjak, anno 98-rol fogytam le 78 kg-ra, fizikai munka es penzhiany mellett, szoval rengeteg izmot is veszitettem es viszonylag eleg vekony vagyok, ha lemennek 10-re Mar nagyon vekony lennek, ennek ellenere megerne vagy mehet a tomegeles?

2021. márc. 13. 08:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Mehet most is.
2021. márc. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én tartanám ezt a 15%ot,mert ez még teljesen jó (amennyiben tényleg 15). Én csak azt nem értem, hogy sokan miért hiszik el azt, hogy tömegelésnél teljesen be kell zsírosodni és meghízni...


Lehet úgy is ,,tömegelni",hogy nem zsírosodsz be, mert nagyon minimális zsír jön fel vagy akár szárazon is lehet. Persze ehhez normálisan kiszámolt kaja kell és ki kell tapasztalni (persze neked ez kb lehetetlen fizikai meló mellett, hiszen nem tudod,hogy mennyit égetsz el a melóval). Én a helyedben úgy csinálnám,hogy megkeresném azt a kalória mennyiséget,amivel tartod a testsúlyodat és hozzáadnék +200-300 kcal-t. Ezzel még tudsz viszonylag szárazon tömegelni és van egy kis szabadságod is. Mérleget figyeld. Ha gyorsan jön fel a tömeg,akkor visszaveszed kicsit a kalóriát,ha 2 hétig meg se moccant, akkor meg kicsit emeled.


Sokkal jobban megéri így,hiszen azt a kevés pluszt,amit a ,,tömegelés" ad,azt szálkásításkor le is adod, és még több idő is,mintha ésszel csináltad volna.

2021. márc. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!