Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Plank gyakorlat nem jó tömegnö...

Plank gyakorlat nem jó tömegnöveléskor?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy teljes test edzés végén hasgyakorlatként 3-4 sorozat plank jó vagy nem? Mert úgy tudom,hogy az nagyon tud szálkásítani?

2021. máj. 31. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezt a plankes szálkásító baromságot utoljára középiskolás koromban hallottam. De jó egy kis nosztalgia :D

Nagyon rossz helyről tájékozódsz az edzéssel kapcsolatban, kedves kérdező. Szálkásodni a diétától és a kalóriadeficittől fogsz, nem pedig a planktől és egyéb ilyen-olyan gyakorlattól fogsz. Ahogy tömeget növelni is étrenddel, kalóriatöbblettel fogsz, nem pusztán súlyzózással.

Ha tömegelsz, akkor az étrendedre összpontosíts. Több kalóriát kell bevigyél, mint amennyit elégetsz. Ha ez megvan, akkor nőni fogsz, nem pedig szálkásodni. Szóval tömegnövelő fázisban is csinálhatod a planket, rohadtul nem ezen fog múlni.

2021. máj. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tartásjavításra jó, ha ez nálad még játszik. Szálkásításra? Ezt nem igazán tudom elképzelni, hogyan segíthetne...
2021. máj. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A tomegeles vagy szalkasitas etrenden mulik, nem gyakorlaton...
2021. máj. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Mehet az nyugodtan

Hülyeség

2021. máj. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem,hogy az étrenden múlik,meg a tartást javítja a plank,pont a derekam miatt is végzem,hogy az erősödjön.De elvileg az anyagcserét is gyorsítja a plank.
2021. máj. 31. 22:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Hulyeseg. Nem gyorsitja jobban mint barmi mas. Ha gyenge a derekad felhuzassal meg pl hiperhajlitassal tobbre mesz. A plank elegge elhagyhato gyakorlat ha am rendesen csinalod az alapgyakorlatokat is szabad sulyal. Ha meg nem akk ugyis mind1 kb az egesz 🤷‍♂️
2021. máj. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mellette csinálok felhúzást is,csak néha mondjuk hasprés vagy lábemelés helyett planket is végeznék.Mert úgy tudom sok hasgyakorlat nem is olyan jó a gerincnek,amelyiknél hajlik a gerinc.
2021. máj. 31. 22:39
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja ertem. Mehet nyugodtan :)
2021. máj. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Még annyit kérdeznék,hogy derekat hogy lehet jól lenyújtani edzés végén?
2021. jún. 1. 18:43
 10/10 anonim ***** válasza:
En smr hengerezni szoktam
2021. jún. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!