Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lábedzés esetén elég csak...

Lábedzés esetén elég csak guggolást csinálni vagy van értelme külön edzeni a combfeszítőt és combhajlítót?

Figyelt kérdés
Ha csak guggolást csinálok, azt még 2 nap múlva is érzem, ellenben ha azt kihagyom és csinálok gépen combfeszítőre/combhajlítóra gyakorlatot, akkor (bár pillanatnyilag nagyon fárasztó), másnapra semmit nem érzek. Ezek alapjána guggolást sokkal hatékonyabbnak gondolom. Kérdés, hogy érdemes-e mindkettőt csinálni, vagy elég csak a guggolást, nincs mellette szükség az izolációs gyakorlatokra?
2021. jún. 25. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Izolálni nem muszáj, viszont a guggolást ne hagyd ki. Többfélét is csinálsz ebből egy edzésen?
2021. jún. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Guggolás valamilyen formáját "illik" belerakni egy lábedzésbe.
2021. jún. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A guggolás természetesen sokkal fárasztóbb mert jóval nagyobb súlyt mozgatsz és az egész testedet igénybe veszi.Ne hagyd ki mert az a leghatékonyabb lábgyakorlat,utána kell plusszba csinálni a gépeken hogy teljes legyen a kép.Kezdőként még nagyrészt elég de kb 0,5-1 év után legalább egy felhúzást(román/sima) vagy valamelyik kitörést,bolgár guggolást csinálj még hozzá mert 1 gyakorlat nem lesz elég.Szerintem inkább ezeket próbáld ki mint a gépeket,én jó párszor hallottam hogy a combfeszítő gép túlságosan tergeli a térdet,a combhajlítónál meg az alsó hátat lehet az utolsó szetteknél kikészíteni.De próbáld ki mindegyiket és ha neked beválik akkor csináld.És a vádlit se felejtsd el természetesen.
2021. jún. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A guggolas meg a merev labas felhuzas alap, azon kivul erdemes meg ramenni 1-1 gyakorlattal a feszitore meg a hajlitora... foleg a feszitore.
2021. jún. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!