Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes külön fogásra edzeni,...

Érdemes külön fogásra edzeni, vagy unkább törekedjek arra, hogy ne használjak gurtnit felhúzásnál, evezésnél?

Figyelt kérdés

2021. júl. 15. 01:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább törekedj a gurtni mellőzésére kezdetben. Amikor már nagy a súly, akkor persze lehet gurtnit használni, de kezdetben inkább ne
2021. júl. 15. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én amikor külön a fogás erősségre edzettem, akkor sose regenerálódott rendesen az alkarom és muszáj volt gurtnit használnom, mert 1 sorozat után nem bírtam megtartani felhúzásnál a rudat. Szóval edzettem rá pluszba, de az alap gyakorlatoknál meg "kihagytam", kb semmi értelme nem volt. Nyilván ez kicsit függ az edzéstervedtől (meg a céljaidtól), de én nem ajánlom.


Más, de ehhez kötődik: ha gurtni nélkül csúszik a kezedből a rúd, akkor próbáld ki a folyékony magnéziumot. Nekem sokszor volt probléma, hogy az izzadás miatt csúszott a rúd és 2x annyira erőlködtem a kezemmel, hogy meg tudjam tartani. Magnéziummal olyan mintha oda lenne ragasztva a kezem, a folyékony verzió meg nem is csinál akkora koszt. De azért a rúdról illik letörölni, ha teremben edzel.

2021. júl. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindkettő opció jó. De az alkar edzést hát nap végére érdemes.
2021. júl. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az alkar erősödik ahogy fogod a súlyt. Nem kell edzeni rá külön.
2021. júl. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!