Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Alkohol mennyire káros izomfej...

Alkohol mennyire káros izomfejlődésre? Tesztoszteronszintre? Napi 1-2 sör ok vagy inkább hanyagolandó?

Figyelt kérdés
2021. szept. 19. 20:34
A kérdező szavazást indított:
napi 2 sör ok
napi 1 sör ok
inkább borozz de nem sokat
inkább csak protein shake
22 szavazat
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Ne igyál napi szinten.
2021. szept. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Olyan opció miért nincs, hogy "napi 0 sör ok"?

Ha néha-néha, egyszer-kétszer az évben alkalom van, buli van, utazás van, és te megiszol pár sört (akár többet, mint 2), akkor abból semmi problémád nem lesz. Kijózanodsz, regenerálódsz, aztán mehetsz vissza edzeni. Semmi problémát nem fog jelenteni a fejlődésedre és az addig megszerzett izomtömegedre. De ezek a piálások már nem férnek bele havi, pláne nem heti szinten. Egy átlag embernek az életébe se kéne, hogy beleférjen, ugyanis az alkohol egy undorító méreg, de egy sportoló életében abszolút nem kéne jelen lennie.

Nálam a napi 2 sör is durva. Minek? A napi szintű alkoholfogyasztás akkor sem jó, ha csekély mennyiségű, és azért ha megiszol két átlagos alkoholszázalékú sört, azért az már nem olyan csekély, persze tudom, hogy ez relatív. Én a napi alkoholofogyasztás kapcsán az izomfejlődés és a tesztoszteronszint miatt aggódnék a legkevésbé. A napi alkoholfogyasztásnak számos negatív következménye lehet, amit se sportolóként, se átlag emberként nem kéne bevállalni.

Ahogy Zacher Gábor mondta egy interjúban: "alkoholból az ajánlott, optimális fogyasztási mennyiség a napi nulla miligram."

2021. szept. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Le lehet tenni, nekem is sikerült
2021. szept. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
Sortol oda lesz a tesztoszteron ... no az osztrogen es olyan hasd lesz mint egy terhes nonek :)))
2021. szept. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%
En is letettem idoben ... de azert elobb ittam belole :)))
2021. szept. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
40%
Ne pialj! - vedelj!!! :)
2021. szept. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
55%
Én konkrétan ismerek ex versenysportolót, aki szerint napi 1-2 sör az teljesen belefér és semmi káros hatása nincs. :D Szerintem meg de!
2021. szept. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
20%

Napi helyett heti 1-2 sör szerintem beleférne,nem hinném hogy alacsony lenne tőle a tesztoszteron szinted,hisz hány alkoholistának születik gyermeke?

A tesztoszteron pedig szerepet játszik a termékenységben ugye.

Az izomzat az megint más mivel az alkohol felerősítheti a katabolikus folyamatokat: magas kortizol szint,magas ösztradiol szint...

2021. szept. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

"Napi 1-2 sör belefér"...


Kvázi alkoholista leszel...igen, NAPI (!!!) 1-2 sörtől is. Ha neked belefér az életvitelebe, csináld. Ha nem, akkor ne. Ennyi igazából.

A troll lepontozók meg vedeljék csak a folyékony kenyeret, egészség.

2021. szept. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

#9

Európában sok az alkesz, pláne ezen a részen. :)

2021. szept. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!