Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés után mennyi ideig nő az...

Edzés után mennyi ideig nő az izom?

Figyelt kérdés

Heti 3x végzek súlyzós edzést (hétfő-szerda-péntek), időnként viszont előfordul hogy ki kell hagynom 4-5 napot is két edzés között. Fehérje bevitelt igyekszem 2g/kg körül tartani az optimális izomnövekedéshez ,viszont ha ismereteim nem csalnak akkor szinten tartáshoz 1g/kg is elég.

Mindig bennem van a dilemma, mikor pl 4 napja edzettem utoljára, hogy kell-e az a 2g, vagy simán elég lenne ilyen esetekben 1g is mert már nem növekszik az izom ennyi idővel az edzés után. Ez csak egy zárójel, tudom hogy akadnak komolyabb befolyásoló tényezők mint hogy 2 szelet hússal többet eszek az x. napon, de ezt leszámítva is érdekelne a téma.



2021. nov. 21. 23:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Az izomnövekedés nem úgy működik, ahogy azt te elképzeled. Keress fel egy szakembert, aki segít eligazodni a súlyzós edzés világában. Vagy olvass el pár tanulmányt. Egyből tisztábban látnád a dolgokat.
2021. nov. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond hogy sokan azt hiszik az izom olyan mint valami szivacs. Hogy edzés után megisszák a kötelező fehérje turmixot, és nőni fog egyből az izom. Ez sajnos nem így megy :(

A szénhidrát is fontos nem csak a fehérje.

2021. nov. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Tudom hogy a szénhidrát is fontos, meg a kalóriatöbblet, vitaminok, elegendő alvás, sok folyadék, stb. csak nem akartam feleslegesen túl hosszúra nyújtani a leírást. Ezért emeltem ki csak a fehérjét, mert az az ami beépül az izomba.


Köszönöm hogy rávilágítottatok arra amit nem tudok, de ezzel sajnos nem vagyok előrébb. :(

2021. nov. 21. 23:48
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

De nem értem, mi a kérdés pontosan? Zagyvaságokat és butaságokat írsz. Nem akarlak megsérteni, hiszen tudom, hogy ez csak azért van, mert még nagyon kezdő vagy, és még nem vagy tisztában az alapokkal.

Egy héten minden izomcsoportodat legalább egyszer eddzd meg. Nyilván az edzés része nincs ennyivel lerendezve, de te ezt az egy szempontot emelted ki, úgyhogy azért csak erre reflektálok.

Emellett legyél kalóriatöbbletben, továbbá legyen 1,5 és 1,8 g/tskg között a napi fehérjebeviteled. 2 g/tskg naturálban nem fog hasznosulni, hacsak nincs genetikailag kiemelkedő anyagcseréd. Viszont 1 g/tskg fehérjebevitellel te az életben nem fogsz építeni egy deka izomszövetet sem, úgyhogy ha egészséges vagy, akkor legyen csak a protein 1,5 és 1,8 g/tskg között.

És tényleg olvasgass tudományos cikkeket, mert tudás nélkül magadat hátráltatod.

2021. nov. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Bocsi, akkor valószínűleg én fogalmaztam rosszul ha nem sikerült megértetnem még a kérdést sem.

Amire reflektálsz az csak egy zárójelként írtam, nem azon van a hangsúly, de ezt leírtam már fentebb is.


A kérdésem az, hogy egy edzés után mennyi ideig növekszik az adott izom, miután terhelést kapott? 12 óra? 24 óra? 72? 1 hét? 2 hét? Mennyi idő kell elteljen az edzés után, hogy az az izom már ne növekedjen tovább az edzés hatására, szükség legyen a következő edzésre hogy a növekedés folytatódhasson.


(Zárójel, hogy ennek függvényében érhető legyen amit a leírásban megfogalmaztam: 1,5 és 1,8 g/tskg bevitelt szeretnék bevinni mindaddig, amíg az edzés hatására szüksége van az izomnak erre a mennyiségre, hogy növekedni tudjon. Viszont mint írtam van hogy több napot is ki kell hagynom és mivel feltételezem hogy nem fog heteken át növekedni az izmom egy edzés után, ezért miután már eltelt az az x idő az edzést követően már picivel kevesebbet vinnék be )

2021. nov. 22. 00:27
 6/14 A kérdező kommentje:

Vegyünk egy konkrét példát, talán jobban rávilágít a kérdésemre.


Tegyük fel kereken 1 hete edzettem utoljára, az elmúlt 6 napban igyekeztem nagyjából 2g/tskg fehérjét bevinni (minden más makrótápanyag mennyisége is rendben volt). Feltételezve hogy 1 héttel az edzés után már nem növekednének az izmaim, mert nem kaptak terhelést a legutóbbi edzés óta, ezért nem akarom bevinni azt a 2g/tskg-t, mert úgy gondolom hogy nem hasznosítaná a szervezetem. Szerény ismereteim szerint ennek fele is elegendő az izomtömeg megtartásához.

2021. nov. 22. 00:44
 7/14 anonim ***** válasza:
A fehérje szintézis az edzést követő kb 48 óráig tart, 24 óránál van a csúcson. Ez az, amikor konkrétan épül az izmod. Keress rá a muscle protein synthesisre, ha többet szeretnél érteni belőle.
2021. nov. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az hogy kinek mennyit nő az izomzata az sok mindentől függ: Genetika,hormonok,étrend,adott edzés intenzitása,pihenés,anyagcsere.

Az izom nem az edzés közben nő,hanem a pihenéskor (regenerálódásnál).

Annyi fehérjét viszel be amennyit jónak látsz és amennyire szükséged van( nem tudom hány kg centi vagy),én tskg 2grammot ajánlok,nem csak edzésnapokon. Ha edzésnapod van én inkább a szénhidrátot növelném.

(Bár véleményem szerint én hülyeségnek tartom, ha nem edzés napokon csökkented a fehérje beviteled,mert mint írtam, az izomnövekedés nem így működik hogy csak edzéskor nő)

2021. nov. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézhetem, mikor eszed a csirkét rizzsel?
2021. nov. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem eszünk össze-vissza hol ennyit meg amannyit.Az nem úgy megy hogy majd mikor nem növekszik,vagy 3 nap után,meg ekkor meg amakkor mittomén akkor kevesebbet viszek be.

Állandó étrendet kell tartani.

2021. nov. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!