Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A kettlebell mire jó?

A kettlebell mire jó?

Figyelt kérdés
Ahogy olvastam a legnagyobb kettlebell olyan 25-30kg meg bizonyos gyakorlatok kivitelezhetetlenek vele, szóval mire jó, karra edzenek vele?
2021. dec. 10. 16:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Az egy speciális formájú súly. Ugyanarra jó, mint a többi súly.
2021. dec. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Csak a gyúráson keresztül tudsz gondolkodni, ugye, kérdező? Nem csak a mell-bicepsz, meg a shopbuilder, meg a kondizás létezik ám. A kettlebell egy különálló mozgásforma, különálló mozgáskultúrával, különálló történelemmel, különálló gyakorlat-rendszerrel. A funkcionális edzés egyik alappillére.

Szívesen mutatnék neked pár basic gyakorlatot, amit egy 1 kilós kettlebellel sem bírnál végrehajtani.

2021. dec. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

"mire jó, karra edzenek vele?"


OMG, ez a testrészekre bontott elavult szemlélet hány évtizedig fogja még mérgezni a testépítés világát...


Nem, gyűrűsujjra edzenek vele.

2021. dec. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul olvastad. Van abból 48as is. A 25-30 meg nem tudom hogy jött ki

8, 16, 24, 32, 40, 48 a gyakori kettlebbel méretezés. Ugye 8 as számrendszer főleg (orosz mértékegységben történő váltás, mint pl a tojásnál a 6 az fél tucat, a 12 az tucat, 18, 24...)

Amúgy én nemrég kezdtem bele ebbe az edzésbe is, persze egyedül. Így nem is nagy súlyal kezdtem, mert nagy a sérülésveszély helytelen gyakorlatvégzés esetén. De eddig bejött. Pár hét alatt sokkal rugalmasabbnak energikusabbnak érzem magam, de ugye még jóformán a mozdulatsorokat gyakorlom. Egyedül tényleg nem jó elkezdeni felügyelet nélkül, de a közelben nincs lehetőség edzésre járni. Online videókból viszont lehet tanulni. Meg ugye ha videózod magad látod, hogy mi az ami még nem az igazi.

2021. dec. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az a jó benne, hogy van füle, így meg lehet fogni.
2021. dec. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%
Hat nem gyurasra... tornazgatni jo
2021. dec. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

#6

Majd erre pár hónap múlva visszatérünk.

De ahogy néztem elég jól lehet vele pl bicepszezni, tricepszezni, hátazni, válazni, lábazni, szóval mindent át lehet vele mozgatni amit súlyzós edzéssel.

Pl 16 kilós egykezes súlyzóval csinálni pár gyakorlatot szinte lehetetlennek tűnik. Ezzel meg tényleg minden egyes apró izmocskát át lehet mozgatni, csak ugye kell hozzá a megfelelő gyakorlat.

Ha esetleg valaki eljut odáig, hogy egy 32 vagy 40 kilóssal is megcsinálja azt, amit egy 8 kilóssal az szerintem már brutális szint és azért hozza az izomtömeget is. Akár gondolj bele abba, hogy 40 kilóval vállazni. Azt nem nevezném "tornázgatásnak"

2021. dec. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
18%
Hat en 130al nyomok fekve szeriaba meg 150el guggolok szal nekem tornazgatas. Azert irtam h nem testepitesre valo.. 16kgs egykezes nem tunik lehetetlennek 😅 tobbel oldalemelek pl..
2021. dec. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Hiába nyomsz fekve 130-cal, akkor is tudnék neked mutatni olyan kettlebell gyakorlatot, amit 3 kilóval sem bírnál kivitelezni. Én is felhúzom a 160 kilót, mégis tudok olyan kettlebell gyakorlatot, ami legyilkol, pedig ugyanazokat az izmokat veszi igénybe, mint a deadlift.
2021. dec. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%
Az egy dolog.. ha fel labon allok is elfaradok megse leszek tole izmos. Funkicionalis az biztos, de a klasszik ertelembe vett testepiteshez nincskoze.
2021. dec. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!