Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 2 hónap kihagyás után mennyi...

2 hónap kihagyás után mennyi izmot fogok veszíteni?

Figyelt kérdés
11 éve edzek, a legtöbb idő 2 hét volt, amit betegség miatt hagytam ki. Egészségügyi okokból 2 hónapig nem edzhetek semmit. Az étrendet tartani fogom akkor is. Nagyon el vagyok keseredve. Attól félek, hogy jelentősen össze fogok esni, amit újraépíteni hosszú idő lesz. Ráadásul nő vagyok, úgyhogy még nehezebb gyorsan izmosodnom.

2022. jan. 1. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Izomból nem sokat, feltéve ha nem kell teljesen életmódot váltanod (értsd pl 0-24 ágyban kell lenned, vagy ilyesmi).


Leginkább a "tónusok" mennek el leghamarabb, tehát nem lesz olyan "kerek, kemény" az izomzatod, de ez minimális 1-2 hét alatt visszajön.


Ilyenkor (legalább is én azt tapasztalom) hogy az erő/állóképesség megy el.


Rendszeresen úgy jártam az elmúlt 2 évben, hogy 1-2 hónapot edzettem, 1-2 hónapot pedig nem, így viszonylag frissek a tapasztalataim.


Szintén 11 éve edzek, férfi vagyok.

2022. jan. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
2 kilót
2022. jan. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel, most pihenned kell King. Ha visszatérsz, hamar formába lendülsz, izommemória nem felejt. Két hónap nem olyan sok hogy látványosan megzuhanj, ha amúgy nincs bajod. Ha ektomorfabb vagy akkor biztosan leesik pár kiló, ha endo akkor meg felugrik, de 2 hónap kevés ahhoz hogy összeess, a terembe járók fele szerintem észre se venné a különbséget. Az lehet segít, ha a fehérjebevitelt kicsit megnöveled a szokásosnál, a szénhidrátot meg lejjebb veszed. Nem tudom mennyire kell pihenned, de ha lehet én biztos legalább sétálnék egyet naponta. Izmokhoz nincs köze, de valamennyire formában tart, az is mozgás legalább.
2022. jan. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!