Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy elhízott, vagy nem túl...

Egy elhízott, vagy nem túl sportos kinézetű személyi edző lehet "hiteles"?

Figyelt kérdés

Láttam már ilyet is olyat, hogy látszólag semmi izom nem volt rajta, csak átlagosan normál testalkata volt, némi izommal.

Meg olyat is mikor 6 hónapos terhes hasa van, viszonylag nagy karja, és nagy súlyokkal dolgozik meg hasonlók, és ő az edző.


Viszont kezdőként egyikre sem mondanám azt, hogy "úgy szeretnék kinézni mint te"

Szerintetek egy ilyen ember lehet hiteles, elméletben jó lehet, ha tudja hogy hogyan kell szabályosan csinálni a gyakorlatokat, tud megfelelő étrendet írni mert mondjuk ezt tanulta?


Az "edző sem lép pályára" effektus, csak ugye a legtöbb sportágban az edző kiöregedett élvonalbeli focista, úszó, röplabdás stb volt, és az úgy egészen más.


Meg van az a személyi edző aki soha nem végzett iskolát, hanem kitanulta magán, hogy mit hogy és úgy is néz ki ahogy sokan szeretnének, de papírja nincs róla.

Ezek közül a külső ellenére bármelyik lehet alkalmas vagy épp alkalmatlan edzőnek?

Az elméleti tudás számít jobban, vagy azért illene úgy kinézni, hogy hiteles legyél?



2022. febr. 26. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő. Nem kellhigy egész évben kockahas, bombaforma de legyen kelloen izmos es semmikepp elhizott. Az elmeleti papirozott tudas mellett
2022. febr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt már kifejtettem az álláspontomat:

https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__116..


Igen az elméleti tudás számít jobban a jelenlegi képzőintézményeknél.

Központilag ezt határozták meg a záró vizsgán is ez van,több száz oldal elmélet és szinte nulla gyakorlatot tanulunk. (Gondolom valami kigyúrt,éjjel nappal kondizgató sportszerelmes fazon találta ki,ja mégsem).


Felháborító de igen BÁRKI lehet személyi edző,az elhízott konyhásnénitől kezdve a 80 éves öregapáig,csontváz páwa gyerek bárki. Ahová én jártam képzésre ott is rengeteg olyan kapott papírt aki soha nem járt terembe. Egy gyakorlatot is alig tudtak kivitelezni...


Az oktatók nagy része idős elhízott,szintén csak az eméleti tudást fitogtatják,mert szerintük az a jó edző aki csak azt tudja. Lehet hogy ezen oktatók valamikor kiváló sportolók voltak akár versenyzők is. De csak VOLTAK! Azóta már sok minden változott,a tananyagok durván elavultak,ideje lenne már nyugdíjba menni. Mert hogy egy súlyzót nem bírnának már megmozdítani az is biztos.


Az hogy ilyenek oktatnak, és hasonlók kapnak papírt, ezáltal teljesen lejáratják az egész szakmát. Én tuti nem tanulnék már ilyen helyen,és elhízott edzőhöz sem mennék,aki gyakorlati részből semmit sem tud. Nem azt mondom hogy Ronnie Colemannak kell lenni,de azért valami sportos szálkás forma legalább legyen,és ha rosszul kivitelezel egy gyakorlatot akkor tudjon korrigálni.

2022. febr. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még azt hozzá tenném hogy nyilván sokan azért mennek edzőnek mert:

-Nincs főnök

-Te döntöd el mennyiért adsz egy edzést

-Te döntöd el mennyi ideig tart egy edzés

-Mennyi ideig dolgozol

Gyakorlatilag a saját magad főnöke vagy.

Jól hangzik nem?

2022. febr. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hat az attol fugg h mit tett le az asztalra. Ert e el akar anno versenyen jo helyezest vagy inditott "sikeres" versenyzot. Az egy dolog h nem tartja mar ugy a format. En ezek alapjan valasztanek edzot ha kene, a tobbi meg nekem 8 h mit csinal. De ja sok a kokler
2022. febr. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!