Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Diéta alatt ti mennyi kalóriát...

Diéta alatt ti mennyi kalóriát szoktatok enni? Illetve milyen arányban szoktátok felosztani a szénhidrátot,fehérjét és a zsírt?

Figyelt kérdés

2022. febr. 26. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Kalóriát nem számolok, mert kalória lehet szénhidrát is, fehérje is meg zsír is, helyette én azon az oldalon vagyok aki a makrókat számolja (mivel sokkal több értelme van), tehát hogy a fenti makrókból hány grammot viszek be, mivel ez értékelhető adat, nem úgy mint a kcal, mivel mint írtam 1000 kalóriát be tudsz vinni zsírból is meg fehérjéből is, nem derül ki mi 1000 kalória.


Makrókkal pedig:

szálkásításkor: maximum fehérje amennyit csak be tudok vinni, minimális szénhidrát, nullához konvergáló zsír

tömegeléskor: maximum fehérje ugyanúgy, több szénhidrát, amennyit nagyjából be kell vinnem az életmódom mellett kalkulátorok szerint és annál picit többet esetleg, a zsír meg ugyan úgy kevésen hagyva, talán itt kicsit többet engedek, mert miért ne, tömegelés van, de a zsír az zsír.


Azért nem írtam konkrétumokat, mert minden egyéntől függ, írd be kalkulátorba a számaidat (többe 2-3ba minimum, nagyjából ugyan azt dobja be, de azért kell, meg ezek sem szentírások), és akkor meglátod miből hány grammot vihetsz be napi szinten. Vagy akár, hogy hány kalóriát, csak hát grammal sokkal könyebb számolni (meg értelmesebb is).


25/F - 8 év+ tapasztalat :)

2022. febr. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen diétát tartok. Mert a tömegnövelő diéta értelemszerűen sokban különbözhet a fogyokúrás diétától.


Én most a tömegelés alatt ehhez a diétához próbálom tartani magam:


Egy tömegnövelő étrendhez kell 1-2 gramm fehérje / zsírmentes testtömeg.

4-5 gramm szénhidrát / zsírmentes testtömeg

1 gramm zsír / zsírmentes testtömeg.


Néha több a zsír és kevesebb a CH.

2022. febr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!