Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 2 évvel ezelőtt eltört a...

2 évvel ezelőtt eltört a csuklóm, tavaly nyáron volt meg műtve. Szerintetek még valaha elkezdthetem a testépítést nehéz súlyokkal vagy járhatok ökölvívásra még valamikor? Az orvos azt mondta hogy a bokszot és a súlyzós edzést jobb ha elfelejtem.

Figyelt kérdés
Ti hogy gondoljátok, még lehet a bokszból vagy súlyzós edzésből valami, vagy jobb ha tényleg elfelejtem?

2022. márc. 6. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "gond" az orvosokkal, hogy nekik a munkájukból kifolyólag csak ilyen mondat hagyhatja el a szájukat. Az orvosok úgy vannak a világgal, hogy meggyógyítják az adott pácienst, a páciensnek pedig onnantól már csak annyi dolga van, hogy az élete hátralevő 5, 10, 20, 50 évében ne hagyja el a lakást. Ezért kell ilyen kérdéseket mindig egy gyógytornásznak vagy egy manuálterapeutánakk feltenni, aki abban érdekelt, hogy például egy műtét után a páciens teljesértékű életet, teljesértékű mozgást tudjon folytatni.
2022. márc. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

teljesen úgy van ahogy azt az 1. válaszoló leírta.

nekem is azt mondta az orvos a bokaműtétem után hogy most már minden teljesen rendben van, viszont a guggolást meg a súlyzós edzést el lehet felejteni örök életre. szerencsére ezután elég hamar elkerültem egy gyógytornászhoz aki megtanította arra, hogyan lehet súlyzós edzést végezni műtött bokával. és hát érdekes, lehet ugyanúgy csak meg kell tanulni.

2022. márc. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sztem siman. Nekem is ezt mondtak terdtores meg mutet utan, de azota is guggolok, felhuzok stb
2022. márc. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

nekem i csuklóproblémáim vannak és edzek súlyokkal, viszont semmi olyat ami tehrelné a csuklót

tehát kézisúlyzónál max 8 kg és több ismétlésszám

egyenes rudat csak fekvenyomásnál használok, scottpadon pl mindig a ferdét, mert az egyenes rúd töri a csuklót

szóval szerintem úgy lehet 'testépíteni' hogy az ember csak csuklókímélő gyakorlatokat csinál

2022. márc. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!