Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Valaki tud otthoni súlyzós...

Valaki tud otthoni súlyzós edzés tervet amivel (az otthoni lehetőségekhez képest) minden részre lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
Beszereztem egy 50kg -ig skálázható súlyzó készletet (egy és két kezes rúddal is szerelhető). Rengeteget dolgozom (szó szerint majdnem minden nap havi 250-300 órát) de a 40kg fogyásom után (november óta) mostmár el szeretnék kezdeni alakot formálni/izmot építeni. Sajnos edző teremre nem feltétlen van időm de napi fél óra/ óra minden nap kiszorítható otthon. Legjobb lenne egy olyan terv ahol van videós szemlélet a különböző gyakorlatokhoz hogy hogyan is kellene szabályosan elvégezni
2022. ápr. 1. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Majdnem minden nap havi 300 órát dolgozol az úgy korrekt ;) csak hülyéskedek.


Mielőtt bármit írunk tisztázni kéne, hogy van-e legalább egy állítható padod, anélkül picit nehéz.

2022. ápr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Keress átmozgató edzéstervet otthona, olyat amihez van eszközöd. Van a neten pár . Azt csináld egy hónapig , utána módosítható.
2022. ápr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

Én tudok... de lusta vagyok leírni...

Szépen nézd át a szabadsúlyos gyakorlatokat és rakd őssze magadnyk az edzéstervet mint a nagyok...

2022. ápr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]

Itt rengeteg gyakorlatot találsz, izomcsoportokra lebontva. Video és leírás is van hogy kell, mire figyelj. Nem kell mindennap edzeni mert a túl nagy lelkesedés hamar elszáll, gyorsan el tud menni az ember kedve a súly emelgetéstől pláne ha egy kemény fárasztó munkanap után kell csinálni. És ilyenkor jön az h hagyom az egészet a francba, nincs kedvem, nem is fejlődök úgy ahogy gondoltam, minek csinálom stb. Sokan adják fel az első 1-2 hónapban. Meg amikor nagyon fáradt, kedvetlen az ember úgy sincs sok értelme mert olyankor az edzés sem olyan mint kellene. Nincs meg a kellő intenzitás, csak rángatod a súlyt, túl kevés szünetet tartasz a sorozatok közt mert le akarod tudni vagy túl sokat mert fáradt vagy, egyik se jó hidd el. Ha mindennap edzel gyorsan ki éghetsz, nem ajánlom. Szóval én heti 3 teljes testes edzést ajánlanék, plane így kezdőként bőven elég de az keményen, intenzíven legyen megcsinálva. A link alapján össze tudod rakni, a teljes testes azt jelenti h minden izomcsoportra 1 gyakorlatot csinálsz, ez 8-10 gyakorlat. Kezdőként elég, plane h sok idő elmegy a súlyzó szerelgetésével mert minden gyakorlatnál más súly kell, le fel kell rakosgatni a súlyokat, sőt sokszor egy gyakorlaton belül is mert a 3-4. sorozatba nem fogod annyival bírni mint az 1-2-be. Tehát heti 3x teljes testes edzés, minden izomcsoportra 1 gyakorlat, 4x12 ismétléssel.

2022. ápr. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még egy állítható fekpadot nem ártana beszerezni mert ha az nincs akkor a melledzés eléggé offolva lesz. Nem nagy tétel és ha az meg van akkor tudsz fekvenyomásokat, tárogatásokat csinálni. Anélkül gyakorlatilag semmit csak fekvőt ami édeskevés. Fekvenyomni csak egykezes sulyzokkal tudsz majd fekpaddal is mert a kétkezeshez már állvány is kell ami otthon elég macera, anélkül viszont nem lehet.
2022. ápr. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mell edzéshez szerzel egy jógaszőnyeget, ha nincs lehetőség padra, aztán ugyan úgy tárogatás, áthúzás..

Csak vigyázni kell, ne ejtsd a súlyt negatív tartományban, mert akkos a súly és padló közt a kezed bánja.

2022. ápr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindenre tudsz edzeni szabadsúlyokkal.

Legyen egy dönthető fekpadod villák nélkül.

És legyen egy guggolóállványod

1 húzódzkodód.

Elég tárcsa.

Slussz.

2022. ápr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
50kg hoz guggolóállvány nagyon nem is kell, csak tudni kell felvenni asúlyt meg letenni.
2022. ápr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2 kétkezes rúddal én nem nyomnék fekve még kis súlyokkal sem, kényelmetlen. Nem egyszerű lerakni meg felvenni hiába nem nagy súly
2022. ápr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!