Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy kezdőnek kell többet...

Egy kezdőnek kell többet kardióznia vagy egy haladónak?

Figyelt kérdés
(Minden más körülmény ugyanaz)
2022. júl. 5. 07:38
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem igazán javasolt a kardiós edzés ha izomépítés a célod mivel elégeti a megszerzett izmot a kardiózás
2022. júl. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

A kardió mennyisége nem ezen múlik, hogy te kezdő vagy haladó vagy-e. A súlyzós edzés mellett végzett kardió mozgásformának kettő lényege van: kalóriaégetés és állóképesség-fejlesztés. Utóbbi szempontjából minden embernek szüksége lenne heti minimum 2x30 perc kardiózásra, bár érgyógyászati tanulmányok megállapították, hogy egy rendszeresen erősítő edzést végző személynek különösen fontos valamilyen aerob mozgásforma beiktatása, hiszen a folyamatos feszítés, a folyamatos erőlködés, a hipertrófia nem a legpozitívabb hatást gyakorolja a szívrendszerünkre. Erőemelő vagyok, én is utálok kardiózni, szerintem a legtöbb gyúrós utál, de kell, kötelező, úgyhogy te is fektess rá hangsúlyt.

Az "izomégetés" (a legszakmaiatlanabb fogalom, amit évek óta hallottam) miatt pedig ne aggódj, ugyanis amennyiben nem vagy tartós kalóriadeficitben, úgy heti egy-két kardiózgatás semmiben nem fogja befolyásolni azt az elképesztő naturál izomnövekedésedet, nyugi.

2022. júl. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenkinek szükséges kardióznia akár kezdő akár nem… akár testépít, akár nem…
2022. júl. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Kardióznia senkinek nem kéne, amire te gondolsz az az aerob edzés. Azt viszont mindenkinek.
2022. júl. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Aerob edzéssel elmentek már melegebb éghajlatra… mi az az aerob edzes? Mit edzel vele?

Semmit.

Kardióval meg a szívedet és a keringési rendszeredet…

2022. júl. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Kis súllyal kell sok ismétlésszámot végezni attól szálkásodni fogsz és erősödik a szived is az állólképesség miatt
2022. júl. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nem igazán javasolt a kardiós edzés ha izomépítés a célod mivel elégeti a megszerzett izmot a kardiózás"

"Kis súllyal kell sok ismétlésszámot végezni attól szálkásodni fogsz és erősödik a szived is az állólképesség miatt"

Kihívás elfogadva! Ez alá a kérdés alá szedjük össze az összes gyúrós baromságot a 2010-es Shopbuilderről és Nők Lapjáról! Hajrá, eddig jó!

2022. júl. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!