Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elegendő munkával és idővel...

Elegendő munkával és idővel bármelyik átlagos férfi el tud jutni oda, hogy ki tudjon nyomni 100 kg-ot?

Figyelt kérdés

Most 19 éves vagyok, teljesen kezdő és 35 kg (plusz a rúd) a maximum ami megy, és elképzelhetetlennek tartom hogy valaha is menjen mondjuk 100 kg.

Ezért gondolkodtam el azon, hogy bármelyik átlagos ember eljuthat oda, vagy ehhez már alapból erősebbnek kell születni jó genetikával?


2022. júl. 24. 06:57
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Az emberek átlagosan egy-két éven belül el szokták érni a 100 kilós fekvenyomást (legalább egy ismétlés).
2022. júl. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Most 19 éves vagyok, teljesen kezdő és 35 kg (plusz a rúd) a maximum ami megy"

Ez magyarul 55 kg. Ebbe hány ismétlés megy? Ez az 1RM?

Amúgy a 100 kg értem, hogy egy szimbolikus szám neked, de 100 kg nagyon mást jelent különböző embereknél. Egy 100 kilós fekvenyomást tök mást jelent egy 130 kilós embernél, egy 100 kilós embernél, egy 80 kilós embernél vagy egy 50 kilós embernél. Nem mindegy, hogy az a 100 kg a testsúlyod 0,7-szerese vagy 1,7-szerese. Előbbi lószar, utóbbi profi szint. Egy 45 kilós csaj jó eséllyel az életben nem fog 100 kg környékére érni nyomásban, de az én 95 kilómnak egy 100 kilós nyomás értelemszerűen easy. Ergo hogy ki meddig tud eljutni nyomásban, az a genetikától, az erőszinttől és az izomtömegtől függ.

2022. júl. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ilyen 2-3 ismétlés szokott menni maximum. Amúgy jelenleg 179 centi vagyok és 75 kg.
2022. júl. 24. 10:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az 55 kilóba a 2-3 ismétlés (RPE10) valóban elég karcsú. Valóban nem a legjobb esélyekkel haladsz a 100 kilós nyomás felé, de most kezdted. Valaki az üres rudat is alig bírja kinyomni kezdőként, valaki meg az első edzésén bár dobálja a saját testsúlyát. Ez ilyen.

A 100 esetedben a testsúlyod 1,3-szorosa. Azért az elérhető tud lenni, pláne hogy remélhetőleg jól elkapod a kezdő hónpjaidat, és építesz magadra egy kis izmot is. Egyáltalán nem lehetetlen a dolog, az erő durva szintekre fejleszthető. Persze közbeszólhat számos tényező, de ebbe ne menjünk bele.

2022. júl. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A te 75kg-dal 1-1,5 év alatt egy jó edzővel, edzéstervvel és elszántsággal simán elérhető a 100kg. Csak rajtad múlik, de kezdőként mindig kis lépésekben haladj a célod felé. Ne egyből nagy számot tűzz ki, mert kevesebb sikerélményed lesz. Tűzz ki 2 hetente mindig 5 kilóval többet amíg megy. Ha megtorpansz vegyél vissza és kezdd újra a lépcsőzést.
2022. júl. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
simán el lehet érni a 100kg-ot, legalább 1 ismétléssel.
2022. júl. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 100 teljesen reális súly még. Nekem a 80+ volt annó a vízválasztó, amikortól már lassabb ütemben tudtam csak emelni a használt súlyokon.

Keress rá neten, vannak programok, amik szerint haladva szépen fel tudod építeni a nyomást.

2022. júl. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyomjad és simán elérhető. Egyébként mindenki másban erős. Haverom 1 év edzéssel 100at kinyomja 10x. Nekem csak 80megy 7-8x. Ember függő :D
2022. júl. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!