Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Normális ha húzódzkodásnál...

Normális ha húzódzkodásnál megakadtam?

Figyelt kérdés

3 hónapja kezdtem el kimondott húzódzkodó , tolódzkodó edzést is csinálni a súlyzós edzés mellett. Mivel a súlyzós edzés teszi ki inkább a hetem.Ezért heti egy ilyen alkalom van,mikor húzódzkodom,tolódzkodom.

Próbáltam fokozatosan belevinni az edzésembe.Az első hónapban 1 húzódzkodást csináltam és ezt 6szor.Tehát 6 sorozatban 1 ismétlés.A tolódzkodás könnyebben ment, ezért ott 2-vel indultam.Külön tricepszre,és külön mellre.A 2. hónapban 2-re növeltem a húzódzkodást, 4-re a tolódzkodást.A tolódzkodásból is 6 sorozatot csinálok.Eljött a 3. hónap, 3-ra emeltem a húzódkodást,5-re a tolót.Itt már komolyan feszegetem vele a határaimat.A húzódzkodásnál 3 sorozatot bírok.Lenyomom a másik 3mat is,de az utolsó sorozatban a 3. ismétlést inkább csak kikényszerítem és nem helyes kivitelezéssel.Magyarul az már nem megy.A súlyzós edzésnél is folyamatosan szoktam növelni a súlyt.Lehet hogy eljutottam arra a pontra amikor már sok együtt a két edzésforma? Nincs meg a megfelelő pihenés vagy ilyesmi.

Vagy egyszerűen csak nem vagyok elég erős hozzá és most jutottam el odáig hogy lassabban tudom majd emelni az ismétlésszámot? 2 hete csinálom a 3 ismétlést 6 sorozatban a húzódzkodásnál de jelenleg el se tudom képzelni hogy 3 hét múlva 4-re tudnék váltani.Lehet most 2 hónap kell, hogy emelni tudjam a szintet?

Normális ez?

Bocsi ha hosszú lett, remélem azért érthető!



2022. aug. 6. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez így normális. Erősödj a súlyzós alapgyakorlatokban, a tolódzkodást/húzódzkodást pedig próbálgasd heti egyszer, előbb-utóbb ezek is jobban fognak menni.
2022. aug. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy kevés a kaja. Egyébként én is hasonló dilemmában vagyok, csak a guggolásnál ragadtam le ugyanannál a súlynál 2 hónapja. Előtte állandó volt a fejlődést.
2022. aug. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

Próbálgasd variálni a fogást esetleg. Nekem sokat javult amikor rájöttem, hogy nem kell rámarkolni teljesen, helyette a hüvelykujj mehet simán a többi mellé. Így jobban tudom aktiválni az alkarom. Váltogasd azt is, hogy merre néz a tenyered illetve a szélességet. Pihenj akár 2-3 percet is két sorozat között. A rúd vastagsága és felülete se mindegy... van ahol tök rozsdás, keskeny, szinte csúszik le róla a kezem, van amelyik parkban pedig olyan mintha rátapadna a kezed, többet tudok ott húzódzkodni.

Persze normális ha stagnálsz, figyelj a regenerációra és az evésre is.

2022. aug. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!