Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdőként mennyi ideig érdemes...

Kezdőként mennyi ideig érdemes edzővel edzeni?

Figyelt kérdés

Edzőtermi edzés. Kb hány hónap lenne elég arra, hogy rögzüljenek a helyes mozgásminták és képes legyek egyedül edzeni tovább?

Olyan kommentet nem kérek, aki szerint felesleges az edzői segítség.


2022. okt. 17. 09:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19 hónap
2022. okt. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet megmondani. Nincs egy konkrét, mindenkire érvényes szám. Valaki hosszú évekig folyamatosan edzővel dolgozik (akinek van rá lehetősége, annak ezt ajánlom is). Ha te "csak" a mozgásminták helyes elsajátítása végett szeretnél edzőt fogadni, akkor valószínűleg néhány hónapra lesz szükség, de ez is teljesen egyénfüggő. Volt olyan kliensem, aki két hónap után olyan gyönyörű technikával húzott fel, hogy nem hittem el, de volt olyan kliensem is, aki fél év után sem volt képes egy feszes guggolás végrehajtására. Ez ilyen.
2022. okt. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Tényleg nem lehet megmondani. Nekem kb fél év volt, amíg az edzőm mondta, hogy szívesen ír edzéstervet, mert már szerinte is végre tudom hajtani egyedül.

Akkor én ebben még nem voltam teljesen biztos, mert pl fáradtan az ember nem tud figyelni egy alkartámasznál hogy has, comb, fenék mind végig feszes legyen meg közben jó tartás stb. Vagyis akkor még nem tudtam. Rá 1-2 hónapra kezdtem önállósodni.


Viszont ha a célod nem a tökéletes edzés csak annyi hogy ne sérülj, ne okozz bajt, arra 2-3 honap elég

2022. okt. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Kb. fél év.
2022. okt. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
28%
Egy vagyont ki kell fizetni + a terembérlet. Hát, azért ez eléggé elvette a kedvem a teremben edzéstől. :-/ Ráadásul sok értelmét nem látom, mert ha valami miatt hosszabb ideig nem tudom csinálni rendszerességgel, akkor olyan, mintha nem is csináltam volna semmit hosszú időn át. Áh.
2022. okt. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Amig pénzed van rá .Kaszálni könnyebb, megtanulni és ott már 5-perc után elengedik a kezed .
2022. okt. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%
Felesleges az edzői segítség.
2022. okt. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
Pedig nem viccből írták már előttem is, hogy felesleges edzőhöz menni. Én vidéken lakok, nálunk 4500 ft/óra alatt már nem találsz edzőt, ha heti 3x mész hozzá az 13.500 ft, havi szinten ez 54.000 ft, tehát egy valag pénzt kifizetsz neki. Plusz még a terem bérlet, esetleg tápkieg, ha akarsz valamit nyomatni. Persze ha milliomos vagy, akkor oké, de egy átlag embernek ez nem kevés kiadás. Élettársam is járt kezdetben (2 hónapig) edzőhöz és mit csináltak? Mellhez húzás, meg egykezes bicepsz, meg guggolás, tehát semmi extra, ehhez tök felesleges az edző. Inkább keress egy havert, vagy rokont aki régebb óta csinálja és hajlandó neked megmutatni, mit hogyan kell csinálni.
2022. okt. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%

"Élettársam is járt kezdetben (2 hónapig) edzőhöz és mit csináltak? Mellhez húzás, meg egykezes bicepsz"

Ezért kell JÓ edzőt felkeresni, hiteles referenciával és naprakész tudással. Nem a helyi gyúrós jancsit kell felkérni szeméji eccőnek a falu konditermében, és akkor nem lesznek ilyen jellegű problémák. Ma már olyan edzőkkel és szakemberekkel lehet együtt dolgozni, hogy az hihetetlen. Ilyen embert kell felkeresni, nem valami kóklert.

"Inkább keress egy havert, vagy rokont aki régebb óta csinálja és hajlandó neked megmutatni, mit hogyan kell csinálni."

Az ilyenekből lesznek aztán az anabolikus kapuk, a nyak mögé húzások, a felülések, a BCAA-k, meg a hasonlók. Ilyenekből lesznek azok az emberek, akik már 10 éve járnak terembe, de se nem izmosak, se nem erősek, de legalább egy szabályos fekvenyomást sem tudnak megcsinálni.

Ha van rá az embernek anyagilag lehetősége, akkor mindenképpen célszerű egy JÓ edzővel együttműködni. A hosszútávú fejlődés sikerének záloga lehet egy JÓ edző. Kezdőknek pláne indokolt. Ha te hajlandó vagy rááldozni a kezdeti éveidet arra, hogy képzed magad hiteles forrásokból edzés és táplálkozás terén, akkor az is egy teljesen járható út, de sokszor megéri a pénzt az, hogy a kezdeti évek nem mennek a kukába.

2022. okt. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 NTBS ***** válasza:
67%
Nincs rá szükség. Barátod az internet.
2022. okt. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!