Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kalisztenika edzéssel mennyi...

Kalisztenika edzéssel mennyi idő alatt tudnék olyan testalkatot felépíteni mint ami Mike Tsyon-nak volt fiatal fènykorában?

Figyelt kérdés

180cm vagyok és kb 72kg, és olyan testalkatot szeretnék elérni mint ami Mike Tysonnak volt fènykorában. Ha jól tudom ő akkoriban 178cm magas volt és kb 98kg. Ha jól tudom ő akkoriban egyáltalán nem használt súlyzókat hanem csakis Kalisztenika(saját testsúlyos edzést) végzett.

Nekem szerintem elég lenne 80 max 85-90kg. Szerintetek mennyi idő alatt tudnàm elérni azt az alkatot sima kalisztenika edzéssel? Mennyit kéne edzenem egy héten, és kb mennyit kéne kajálnom? Azon is kondolkodtam, hogy nem ártana fehérje turmix is, mert szerintem nem tudnék annyit enni. Valamint nem szeretnék súlyzós edzést vègezni, mert az lemerevít. Rugalmas dinamikus izomzatot, erőt és állóképességet szeretnék. Nektek mi a véleményetek mit tanácsoltok?


A válaszokat előre is köszönöm!


Mellékesen itt vannak képek Tyson akkori alkatáról.


[link]



[link]


[link]


[link]



[link]



2022. dec. 20. 15:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Világbajnok street workoutosoknak és olimpikon tornászoknak nincs ilyen izomtömege, pedig ők is tele vannak teljesítményfokozóval, tehát te saját testsúlyos edzegetéssel naturálon ne is álmodj ilyen fizikumról. Tyson formáját szteroiddal és progresszív súlyzós edzéssel is hosszú évek kemény munkája, ha egyáltalán összejön. Te hány embert látsz street workout parkban vagy konditeremben olyan izomtömeggel, mint Tysonnak volt? Én szökőévente egyet, és ez nem véletlen. Mellesleg remélem tudod, hogy Tysonban már a kezdő éveiben annyi növekedési hormon volt, mint egy profi kártyás testépítőben, ráadásul a csávó erőemelőket megszégyenítő súlyokkal dolgozott a konditeremben, tehát ezt a "Tyson csak saját testsúllyal edzett" baromságot nem tudom, hogy honnan vetted.
2022. dec. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
61%
34 év.
2022. dec. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
80%
tyson már kezdő korában 120 kilóval nyomott fej fölé és 200 kilóval guggolt. plusz irgalmatlan mennyiségű cucc volt benne egész pályafutása alatt. nem volt polgári állása, napi kétszer edzett a világ legjobb edzőivel, napi 10 órát aludt, napi ötször evett éttermi kaját. pontosan mi az elképzelés a kalisztenikával, kérdező?
2022. dec. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
69%

Kalisztenika. :D


Szerintem ettől a fizikumtól már csak egy kis napozás választ el.

2022. dec. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
A wikipédián olvastam az edzès módszeréről, ès ott azt írtâk, hogy csak börtön évei után kezdett súlyzós edzést végezni, azelött saját testsúllyal edzett. Persze azt nem tudom, hogy titokban tolt e illegális szereket, èn csak a drogos multjáról tudok.
2022. dec. 20. 16:35
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

"azt nem tudom, hogy titokban tolt e illegális szereket"

Titokban? Ennyire nem értesz a testépítéshez? Nézz már rá azokra a képekre, amiket te magad linkeltél be. Szerinted mi titok azon, hogy három különböző szteroid van a seggébe injekciózva? Ráadásul Tyson sosem csinált egyetlen interjúban sem titkot arról, hogy jó kapcsolatot ápol a teljesítményfokozókkal. Emiatt több doppingbotránya is volt.

2022. dec. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a profi testépítő versenyzők kokszolnak, de így szabad szemmel nem tudom megmondani ki kokszól, ennyire nem értek hozzá... De jó tegyük fel, hogy saját testsúlyós edzèssel nem tudok ilyen tömeget felépíteni. Akkor marad a testèpítès + fehérje + zabálás Azzal csak elèrhető nem? Végülis nem egy Arnold forma.
2022. dec. 20. 17:25
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor marad a testèpítès + fehérje + zabálás Azzal csak elèrhető nem?"

Ezt most komolyan kérdezed? Nem értetted azt, amit az 1. kommentben leírtam. Naturálon lehetetlen elérni ezt a fizikumot. Te még egy naturál testépítő versenyt sem láttál? Keress rá Bob Waterhouse-ra, ő jelenleg a világ legeredményesebb naturál testépítője (már ha egyáltalán naturál, vannak kétségek körülötte). Nézd meg az ő formáját, és hasonlítsd össze a Tyson izomtömegével. Az általad belinkelt képeken látható fizikum nem hozható naturálon (még egyszer mondom, hogy a legtöbb ember szteroiddal sem képes olyan fizikumot építeni, mint Tyson).

2022. dec. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
82%
kérdező. te tényleg azt hitted hogy a linkelt fotókon lévő forma elérhető naturálba? 😂
2022. dec. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. 10 évvel ezelőtt találkoztam utoljára olyan emberrel, aki a belinkelt fotókhoz hasonló fizikumokról azt hitte, hogy naturálon összehozható. Olyan emberrel viszont még sose találkoztam, aki ráadásként azt is hitte, hogy mindez saját testsúlyos edzéssel összehozható. Már kezdett zavarni, hogy mostanában mindenki DietGainz podcastokra és PubMed tanulmányokra hivatkozik, és túltolja a tudományoskodó szakmázást, de amikor ilyen kérdést látok, akkor jövök rá arra, hogy ez mégse akkora probléma.
2022. dec. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!