Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elkezdett fájni a vállam,...

Elkezdett fájni a vállam, folytassam az edzést vagy pihenjek?

Figyelt kérdés

kb másfél hete történt valami a vállammal a terembe, ne röhögjetek ki, de annál a mozdulatnál amikor törlöm a fenekem belenyilall a vállamba a fájdalom. Mikor a hátam mögött becsukok egy ajtót akkor is. Az ilyen hátra nyúlós kicsit kéz kitekeredős mozdulatoknál.

Milyen sérülés lehet ez? Mivel kezeljem, ha kezelésre szorul? Vagy elég pihentetni? Mehetek edzeni olyan testrészekre amibe nem kell váll?



2022. dec. 31. 00:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom lényeges-e, de 4 hónapja edzek
2022. dec. 31. 00:25
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűleg a rotátor köpeny sérülhetett meg. Ha a pihentetés megoldja a problémát, akkor jó. Ha nem, akkor viszont gyógytornászhoz/orvoshoz kell fordulnod. Nekem volt már ilyen jellegű tünetem, azt a pihentetés (pontosabban a lecsökkentett edzésintenzitás) megoldotta, öcsémnek azonban például részleges rotátor köpeny szakadása volt, amihez értelemszerűen a pihentetés kevés volt.
2022. dec. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hogy tudom kideríteni mekkora a baj? Melyik orvoshoz kéne ilyennel menni?
2022. dec. 31. 00:49
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha a probléma napok múlva sem javul, esetleg még fokozódik is, akkor mindenképp keress meg reumatológust, vagy egy ortopédust.
2022. dec. 31. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
7%
Folytasd csak... Hiszen ez a nagyonjó dolog, egészséges meg formál...
2022. dec. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Nekem tobbszor volt vall serulesem. A legdurvabb esetnel nem tudtam vizszintesnel jobban felemelni a karom. A vall nagyon lassan gyogyul. Nagyon osszetett es serulekeny izulet.

Mell edzest mindenkeppen hanyagold. Es amiben hasznalod a vallad ott is nagyon alacsony intenzitas legyen. (En volt hogy 2 hetig csak labaztam.)

Amugy erre nincs jo gyogymod, csak az idő. Turelem. Es nagyon lassan lehet ujra terhelni. Ez akar honapok is lehetnek. Tapasztalatbol mondom.

En voltam manuálterápián, az segitett talan a legtobbet.

Probaltam mindenfele kremet, kinezio tapaszt stb. Ideig-oraig jo, de igazan egyik sem volt hatasos. Legutobb 5-6 honap volt mire fajdalommentesen tudtam ujra edzeni.

Szoval kirartas.

2022. dec. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
Ja es meg egy dolog, minden mell edzes elott nagyon jol be kell melegiteni. Akkor sokkal kisebb a serules veszely. Ezt ne hanyagold el. Fontos.
2022. dec. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem próbálsz meg Újpesten a tornászlányokkal edzeni?

Elleshetnéd tőlük az alapos bemelegítés legapróbb fortélyait, nem mellesleg óriási szorítóerőre is szert tehetnél.

2022. dec. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

Ha szándékodban áll leállni az edzéssel, akkor javaslom, hogy tedd azt. Az lenne a legjobb.


Kezdj el gyulladásgátlót szedni, pl. advil, és 1 hét múlva érezni fogod, hogy javult-e.


Ha nem akkor irány az irtopédia. Váll MR vizsgálattal megnézik mekkora a baj és pontosan mi sérült.


A jövőre tekintve pedig soha ne végezz semmilyen gyakorlatot bemelegítés és fokozatos terhelés nélkül. A vállöv egészsége az egyik legfontosabb dolog, ha komolyan gondolod, hogy élethosszig edzenél.

2022. dec. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Melyik gyakorlat közben történt?
2022. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!