Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az úgynevezett naturál max...

Az úgynevezett naturál max csak a jó genetikájúaknak elérhető?

Figyelt kérdés

Azthiszem, nagyjából tudom, hogy mi elérhető naturálban és számomra, az én szememben lehet valaki kigyúrt naturálban, de nyilván nem lenne bajnok valaki naturálban, de lehet eléggé kigyúrt. (hülyén fogalmaztam ezt meg)


Viszont átlagos genetikával van olyan, hogy valaki amúgy eléggé jól edz és figyel a többire is, de ígyse lesz hagyományos értelemben kigyúrva, hanem lesz egy sportos teste amiről meglehet mondani, hogy sportol, akár izmosnak is tekinthető, de a világon (gyúrós szemmel nézve) semmi extra? Szóval ha nem gyúrós szemmel nézzük, izmosnak számít, de gyúrós tekintetben mondhatni, sehogyan se nézne ki, hiába csinálja jól?


https://www.youtube.com/watch?v=lu9zt9xFyL0&ab_channel=ATHLE..


Itt van például ez az illető, aki erős és jó a mobilitása, de gyúrós szemmel nem kifejezetten izmos, pedig amúgy azért látszik rajta, hogy edzett már. Egyébként nem pont ilyen fizikumra gondoltam, de ez az egyetlen egy videó, amivel kb szemléltetni tudom, amiről beszélek. Akin kicsit több az izom mint a srácon a videóban, még akkor se számít a fizikuma gyúrós szemmel kigyúrtnak, pedig látszik egy olyan fizikumon azért bőven az edzés, de gyúrós szemmel nem nagyon izmos.



2023. ápr. 8. 16:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Itt a fogalmakkal van nálad egy kis sötétség.


A naturál max mindenkinek elérhető, mert mindenkinek más a naturál maximum, amit el tud érni.


Akinek rossz genetikája is van maximuma, csak Ő lehet, hogy még a naturál maximumával is rosszabbul nézne ki, mint egy jó genetikájú naturál max közelében sem lévő személy. Attól függetlenül, hogy rossz a genetikája, neki is van egy maximum, amit el tud érni.


Az már más kérdés, hogy a naturál maximumhoz 15-20 év tökéletesen kivitelezett edzés, táplálkozás, regeneráció szükséges. Na most, szerinted hány ember érte ezt el? Nagyon kevesen.


Ha azt is hiszi valaki, hogy elérte a naturál maximumát, akkor sem érte el, mert mindig van hová fejlődni.


Egyébként, az általád linkelt személynek a fizikumával semmi probléma, nem egetrengető, de én nem látok minden embert ilyen fizikummal rohangálni. Sőt, a legtöbb ember kiegyezne egy ilyen fizikummal, azt elnézve, hogy 0 progresszióval edz jópár ember évekig..

2023. ápr. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A naturál max. mindenki számára elérhető, csak többségnek gőze sincs a hatékony edzésről. Az nem nevezhető hatékonynak, hogy 4x12-t csinálok mindenből, és az sem hogy böszme nagy súlyokat rángatok. Sokan egy szabályos oldalemelést nem tudnak csinálni, és úgy tricepszeznek a csigán, hogy a törzsükkel is nyomják lefele. A megfelelő étrendről meg aztán pláne nincs fogalma a többségnek. Rengetegen még mindig ott tartanak, hogy a szénhidrát hízlal, meg "na majd a kreatintól, hú de ki leszel pattintva". Mindezek után nem csoda, hogy kevesen érik el a naturál maxot. Pont ezért van, hogy a siker hiánya miatt sokan vagy hamar abbahagyják, vagy 5 év múlva is alig tapsztalható a fejlődés rajtuk, vagy koxolni kezdenek.
2023. ápr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Első, a naturál max alatt egy olyan formára gondoltam, hogy ez az amit még el lehet érni naturálban, tehát jó genetikával ez hozható cucc nélkül, de nem mindenkinek. Értelemszerűen mindenkinek van maximuma, de engem az érdekel, ami a kérdésben is van, hogy átlagos genetikával a max is lehet kevés?


Egyébként nem kötelező konkrétan elérni magát a maximumot, már ha el lehet egyáltalán. De mondjuk ha valakinek jó a genetikája, 4-5 év alatt összehoz egy jó formát, még ha nem is edz elképesztően jól, akkor is, ha hibázik, akkor is. Szóval nem kell mindent jól csinálni, jó genetikával akkor is. Lesz jó fizikum azért 4-5 év alatt. De átlag genetikával reális az, amit én leírtam? Persze ez a forma ha nem gyúrós szemmel nézzük, eléggé izmosnak számít, de gyúrós szemmel nézve több izom az elvárás, ezért úgy nézve szinte semminek is nézhető.

2023. ápr. 8. 22:55
 4/13 A kérdező kommentje:

Egyébként teljesen érthető, hogy az első mit igazított ki, de én tudtam ezt, csak nálam a naturál max az automatikusan egy olyan formát jelent, ami még hihető hogy naturál, de már durva. Szóval ránézel és el tudod hinni, hogy ez a pali még naturál, de naturálok között jó forma.


A videón lévő srác azért messze van ettől, de eléggé erős. Amúgy a kérdésem így nagyon röviden arról szól, hogyha valaki azért felszedett látható izomtömeget, de gyúrós közegben az nem számít hű de soknak, akkor automatikusan érdemes arra gondolni, hogy valamit eléggé változtatnia kéne, vagy neki a genetikája annyi, hogy azért látható izomtömeget felszed, de gyúrós nézőpontból nem durva. Szóval a genetikája enged ennyit, vagy elcseszi? Mire érdemes gondolni?


Persze senki se csinál mindent tökéletesen, de nem is reális, ráadásul ha jó a genetika, szar edzéssel is lehet gombamód nőni.

2023. ápr. 8. 23:01
 5/13 anonim ***** válasza:
Ez genetika függő, lehet h vki már a naturál max közelében van (100%-ban sosem éri el mert mindig lehet vmin javítani) de lehet h annyira rossz a genetikája h meg sem mondanád h fogott az életébe súlyzót. Van aki meg 1 év edzes után jobban néz ki naturalban mint más 10 év után. Egyébként ha egy olyan testet össze hozol mint a videoban a srác akkor a naturál férfiak kb 95%-ánál jobban fogsz kinézni. A gyúrós szemszög meg ne érdekeljen mert a tipikus gyúrósnak nincs gyúrás kox nélkül.
2023. ápr. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az is egyénfüggő, hogy valaki mennyi idő alatt éri el ezt a maxot. Van olyan, aki 1-2 év alatt hatalmas tömeget és erőszintet felépít és megreked, más nem fejlődése nem ilyen látványos, de 10+ év edzés után még mindig tud fejlődni és idővel eléri azt a magas szintet. Kitartónak kell lenni.
2023. ápr. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez jo kérdés.A feni hozzaszólasokkal egyetértve csak hozzatennek pár gondolatot.

Sokan nyilván az ember csúcsgenetikájú naturálokhoz mérik az elérendő szintet.

Tehát mondjuk látsz egy régi képet valahol John Grimekről,vagy akár Sandows ról esetleg Roniról vagy Sergio Olivaról mikor még csak súlyemelők voltak és nem testepítők,és ezt veszed alapul.

Azt ne felejdsd el viszont hogy az emberek nagyon kevés százaléka ilyen.Ezek az arcok kiemelkedően jó génekkel voltak megáldva.Cucc nélkül is baromi jól tudtak kinezni.Tehát koránt sem az átlag naturál max ez.

Az más kérdés hogy naturál e vagy nem.Meghogy Steve Reves is cuccolt vagy nem cuccolt.Tökmindegy.Sokan cuccal se képesek elérni normális formát.Olyat meg pláne de nem!Az nem normális forma a számomra hogy van egy nagy karja piszkafa labakkal.Mert az komolytalan..


Ami a videot illeti.

Egy dolog megragadt.Jellemzően sokan súlyt emelnek, és nem testépítenek.Ami nem lenne baj csakhát nem a célnak megfelelően edz.Mert amikor azt mondják neked hogy naturálban csakis nagy súlyokkal lehet eredményt elérni az nem azt jelenti hogy mindegyis csak fel tudjak állni vele 3×5 öt vagy akármennyit!

Ez is pldául vmi bődület nagy súllyal guggol csak nem értem minek?

Nem a lábait a feszítőket használja hanem az egész testét a hátát.

Igy ugyan menő látvány ,hogy mekkora súlyokat mozgat meg, de a lába egy kalap xar marad.

Mármint testépítői szemmel és nem atlag laikus szemmel.

2023. ápr. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

3#

Mindenkinek más érhető el, épp ez a lényeg. Van olyan naturál versenyző, akiről 10ből 9 ember azt állítaná, hogy szteroidozik, pedig naturál volt mindig és olyan fizikuma van, amit sokan szteroiddal sem érnek el.


De, összességében elmondható, hogyha az edzésed, táplálkozásod, regenerációd rendben van, akkor 4-5 év alatt eltudod érni vizuálisan a naturál maxodhoz közeli állapotot. Ha megnézel egy naturál személyt, akkor látod, hogy az első 3-4 évben fejlődik a legtöbbet, onnantól pedig nagyon lassan. Nem lesz olyan különbség az 1. és 4. év között, mint pl a 4. és 8. év között. Lineáris a fejlődés, de egy idő után nagyon lassú.


1# voltam.

2023. ápr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Szerintem a genetika durván meghatározó. A vőlegényemen nagyobb izomtömeg van mint a videón lévő srácon és kevesebb testzsírszázalékkal, de életében nem edzett súlyokkal. Sőt sok éve nem sportol semmit, a kajára sem figyel egyáltalán. Mindig mondom neki, hogy mekkora mázlista, más éveket gürcöl a teremben és számolgatja a kajáját azért, hogy elérjen egy olyan testet, ha eléri egyáltalán, ami neki alapból van. Hihetetlen. Viszont ugyanúgy megvannak azok is akik az átlagon alul esnek és ha mindent jól csinálnak akkor sem érik el azt amit az átlag igen.
2023. ápr. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Amit isten nem adott meg, majd a kox megadja
2023. ápr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!