Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Felesleges ennél tovább...

Felesleges ennél tovább lemennem, vagy jogosan látom még magam "kövérnek"?

Figyelt kérdés

Nem, képet nem csatolok, nem ez a lényeg.


Szóval:


3 évvel ezelőtt 104kg voltam 171 cmhez, ez ma már 70kg (a magasság sajnos még mindig csak 171cm.. :D)


10 hete kezdtem el egy kisebb szálkásításba, mert leszerettem volna adni pár kgot, hogy egy alacsonyabb testzsírszázalékról építkezzek majd. 79kg voltam, most 71kg vagyok.

Lassan 2 éve edzek már, heti szinten 4-5 alkalom, kivétel nélkül és visszajelzések alapján 2 év alatt rettentő jó fizikumot hoztam össze (én nem tudom mi számít jónak, de 10-ből 10 ember szerint 2 év alatt ilyen eredmény rohadt jó és sokan 5 év alatt sem érik ezt el).


Viszont, aki kövérként nőtt fel, az tudja, hogy miről beszélek most:

Túlzottan hagyatkoztam a mérlegre, kockahasat szerettem volna (ez mondjuk a rengeteg közösségi média tökéletes fényekkel, bedurranás, nem naturál fitnesz influenszerek miatt van, mert teljesen elrontották a testképemet), ezért is kezdtem el 10 hete szálkásítani. + sosem volt cél egy hatalmas méretű fizikum, hanem inkább egy esztétikusabb, mégha emiatt gyengébb is vagyok bizonyos gyakorlatokban.


A cél meglett úgy ahogy, mert sikerült lemennem alacsonyabb testzsírszázalékra, eres a bicepszem, vállam, a hátam is néhol, szóval a célt elértem, viszont még mindig nem vagyok elégedett. Valamiért a 10% alatti fizikumok vannak szemem előtt példaként, pedig tudom, hogy ezt rettentő nagy lemondással lehet elérni naturálban (ha el lehet..), illetve ez már lassan a nem egészséges kategória (most valahol 12% körül lehetek).


A kérdés:

171cm és 71kgmal jogosan láthatom-e magam még mindig "kövérebbnek", vagy ez a dolog már csak fejben van nálam, és ott kellene legyőznöm ezt elsősorban? Így számok alapján, hány kg felesleg lehet még rajtam, ha nagy átlagot nézünk?



2023. ápr. 24. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Testképzavarral senki sem fog neked most itt neki állni foglalkozni
2023. ápr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Naturon lejebb menni nincs ertelme. Nem er meg annyi izomveszteseget. Bar az a 12% lehet tobb kicsit. Magassag -100al kb fizikesek allnak szinpadon es az joval 10% alatt van. Naturon nemnagyon hozhato
2023. ápr. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Te vagy akinek lóg a bőre és ezt sokszor megkérdezi? Már egy éve is írtuk hogy pszichológus tudna segíteni. Teljesen jól nézel ki, izmos vagy, beképzeled a kövérséget! Csak hát a bőröd olyan amilyen.
2023. ápr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3#

Nem, nekem a bőröm viszonylag rendben van, nem panaszkodhatok miatta, lehetne sokkal rosszabb is.

2023. ápr. 25. 06:04
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Ha 12%-on lenne a TZS-d akkor már réges régen "kockahasad" lenne.

Ettől függetlenül naturalba teljesen felesleges és értelmetlen ilyen célokat kitűzni, életszerűtlen és már csak a mentális gátat próbálod áttörni. Ha tovább diétázol csak a nehezen felszedett izmot fogod veszíteni, tetszik vagy sem ha valaki nem olyan genetika akkor sosem fog naturálba színpadra száradni. Már pedig ha te 100+ kiló voltál akkor szinte bizots, hogy nem olyan genetika vagy. Csak elcseszed amit elértél eddig.

2023. ápr. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4 kocka látszik, illetve az oldalsó hasizom is nagyon. A többi valószínűleg azért nem, mert gyakorlatilag nem fejlődött ki, amit nem is csodálok, mert sosem hasaztam.
2023. ápr. 25. 12:09
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Hát barátom nekem erről azok csini kockashasú röplabdásfiúk jutnak eszembe nem egy izmos test.

Ott kezdődik hogy a testsúlyod a magasságodhoz képest már eleve feltetelez egy fajta testalkatott ami lehet soványnak mondani, vagy zsírtalannak,inasnak de az izmostól az messze lesz.

El kell dönteni hogy széles vállakat hátat, lábizmokat szeretnél(ami még mindig nem az a hatalmas meretű fizikum lesz,amit nem szeretnel), nem megrettenve némi zsírtól, vagy elvagy így is kockás hasizmaiddal és siklóvállakkal.

Az influenszerek meg insta csavók akik tele vannak koxal nem mérvadóak.Ugyanis te naturalon vagy nagy és fedett vagy,vagy kicsi es száraz.Ez van.Ez a termeszet rendje a fiziológia normális működese által.

A sovány sportoshoz viszont nem kell vesződni súlyokkal.Tartasz egy calóriaszintet eljarogatsz kocogni vagy egyébb lightosabb sportokat keresel hozzá és megvan a cél..

Nyilván fejben van ez a dolog hogy "hu kövér voltam és nekem muszaj meg leadnom, mert nincs meg az összes kocka!!Ne aggódj szep teljesítmeny volt ezt leadni, és felesleges erre tovabb ráfeszülni, mivel nehezen lesz tartható és egeszsegtelen is a tulzott alacsony tszsír.Ha meg nem tudod tartani, ismet egy trauma mert "uristen felszedtem 2 kilót!!"

Engedd el haver ezt!!Ellenőrizd a tükröt meg néha a mérleget.Figyelj oda egy kicsit,a nagyi sütijét meg ki ne hagyd!!

2023. ápr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem az álláspontodat, de egy kis túlzásnak érzem.. Mennyinek kellene lennem 171cm-es magassággal? Voltam 82kg is "tömegelve", na akkor nagyon nem voltam megelégedve magammal, hiába voltam relatív nagyobb darab. Azért valljuk be, 2 éve sem edzek, így a 82kg nagyon zsírosnak mondható.


Most lehet, hogy kisebb vagyok, de sosem éreztem magam ilyen jól mentálisan, illetve a közérzetemet tekintve sem. Vannak lábaim, vannak vállaim, van hátam, nyilván nem olyan, mint egy 180cm 90kgos embernek, de a magasságomból adódóan nem tudok 90+ kg lenni..


Nem strandröplabdás fiú akarok lenni kockahassal. Komolyan veszem ezt a sportot. A cél most egy alacsonyabb testzsírszázalék elérése volt, és majd innen szeretnék lassan hosszú évek alatt izmot építeni. De annak nem láttam értelmét, hogy 79kgon csak álltam egy helyben, mert 171cm 79kgmal hova tömegeljek már? Nem azt mondtam, hogy én itt most 70kgnál megállok és örökké ennyi leszek. Leszek én 80kg is, de az maximum csak és kizárólag egy 2-3 éves távlatban.. Ez nem egy sprint..

2023. ápr. 26. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!