Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Smith keretben nehezebb guggolni?

Smith keretben nehezebb guggolni?

Figyelt kérdés
én úgy vettem észre kisebb súllyal tudom végezni mint a sima rúddal való guggolást,ti hogy vagytok vele?

#smith keret guggolás
2023. máj. 7. 14:30
 1/5 MadSeal ***** válasza:
100%

Ugyan azzal a technikával, általában könnyebb, mert az egész stabilabb, bár ez függ a kerettől is, ha nagyon régi, töröttek benne a csapágyak, nincs megolajozva stb. akkor simán lehet nehezebb.

Viszont én például egy jobb keretben is kevesebbe guggolok, mint szabadsúllyal, pusztán azért, mert a sima guggolás lowbar és a hosszú lábaim miatt eléggé hip dominant, nem is megyek földig, csak standard mélységig. Keretben viszont alacsonyabb rúdpozícióval is egyenesebb tudok maradni és földig menni, ezért ez egy 10-20kg-mal kevesebbe megy.

2023. máj. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mondjuk elég rozsdás nyikorog rendesen mikor állok fel vele meg akadozik néha!😅
2023. máj. 7. 14:53
 3/5 A kérdező kommentje:
mi az a hip dominant?
2023. máj. 7. 14:53
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Csípő domináns. Van, akinek a mobilizációja nem engedi, hogy teljesen ráüljön a vádlijára.


Egyébként, keret függő. Ahol én edzek, ott olyan keret van, ahol 80kg is megterhelő, ellenben egy másik teremmel, ahol 110kg a bolgár guggolás szériám.. :D + nem mindegy, hogy milyen a testfelépítésed. Sok mindentől függ ez.

2023. máj. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
magas vagyok hosszú végtagokkal
2023. máj. 7. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!