Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudnék súlyzóval guggolni?

Hogyan tudnék súlyzóval guggolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 18 éves lány vagyok, célom az izomépítés, formásodás. Az lenne a kérdésem, hogy ha a smith machine-nel megy a squatolás, akkor egy sima rúddal miért nem? 40kg-val szoktam csinálni a keretben, most megpróbáltam smith machine nélkül, és egyszerűen úgy érzem hogy ha nagy nehezen meg tudom emelni akkor dölöngélek, és egy normális guggolást sem tudok. Egy csomó ezzel kapcsolatos videót néztem, hogyan kell helyesen csinálni, és más lányok olyan könnyedén csinálják smith machine nélkül, nem hiszem el, hogy nekem nem megy.

Mit tanácsolnátok?



2023. máj. 10. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem véletlenül van az a mondás, hogy a guggolás elsősorban egy egyensúly gyakorlat, csak másodsorban erőgyakorlat. Egyébként a rudas guggolás az egyik legösszetettebb súlyzós mozgásminta, az alapgyakorlatok közül meg aztán tényleg a legösszetettebb, úgyhogy 18 éves kezdő lányként teljesen normális, hogy nem érzed a technikát. Látatlanban nem tudjuk megmondani, hogy mi a probléma. A rutin hiánya, a mobilitás hiánya, a technika hiánya, az erő hiánya, rengeteg faktor lehet problémás. Akár egy edző felkeresése is ajánlott lehet ilyen célból.

Nézd meg ezeket a videókat! Ennél színvonalasabb és komplexebb szakmai anyagokat alapgyakorlatok terén nem találsz a magyar interneten:

https://www.youtube.com/watch?v=UuXLsOuf1Rs

https://www.youtube.com/watch?v=i367xr2dTqQ

https://www.youtube.com/watch?v=1FkqUw15fXk

2023. máj. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Dobd a nyakadba, azt kész is a nagy mutatvány.
2023. máj. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Mert a Smith keret nem guggolásra való, sőt igazából fizikoterápiás célokat leszámítva semmire nem jó. Felejtsd el! Ráadásul természetellenes útvonalra kényszeríti a rudat is, így igazából csak ártasz vele magadnak. Persze, hogy nem tudsz szabad súllyal guggolni, mert a keretben van egy jókora ellensúly, ami a rúdnak minimum a felét kikönnyíti vagy akár többet is gyártótól függően, plusz a keret miatt nem kell a testtartásodra sem figyelned, mert a gép ezt is elintézi helyetted és a törzsed és egyéb fontos izmaid gyengék maradtak. Sokan ezért szeretnek keretben guggolni, fekvenyomni és vállazni, mert akár 20-30 kilóval is többet tudnak felpakolni a rúdra, és ez tetszik az egójuknak, de csak becsapják magukat. Kezdd el gyakorolni sima üres rúddal a guggolást. Ne várd, hogy azzal is 40 kilóval fog menni kezdsére, mert meg kell erősődnie minden izmodnak, amit eddig a keret miatt nem használtál. Dolgozz a mobilitásodon, figyelj a testtartásodra, légzésre és hogy teljes mélységű guggolás legyen. A félguggolásokat felejtsd el, ha esetleg eddig ezt csináltad volna. A fél guggolás nem guggolás! Amúgy az olimpiai súlyemelés után, talán a guggolás a legnehezebb gyakorlat, szóval sok munkát kell beletenned, de meg éri, mert ettől az egész tested tud formálódni. És még valami ... sportcipőben nem guggolunk! Súlyemelőcipő vagy esetleg lapos kemény talpú cipő vagy legfeljebb mezítláb, de sohasem puha eddzőcípőben! Így néz ki egy szép guggolás.


[link]

2023. máj. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

"Sokan ezért szeretnek keretben guggolni, fekvenyomni és vállazni, mert akár 20-30 kilóval is többet tudnak felpakolni a rúdra, és ez tetszik az egójuknak, de csak becsapják magukat."


Minél stabilabb pozíció, annál jobb lehetőségek izomépítésre. Ezért szeretik sokan jogosan a smith keretet.. Ezt az idejemúlt "keretben nem számít a guggolás és fekvenyomás" bullshitet mikor felejtik már el az emberek? Nyilván több súlyt tudsz megmozgatni keretben, de izomépítésre, hipertrófia szempontból előnyösebb a stabilabb pozíció miatt. Ezt meg nem én találom ki, ezek tények.

2023. máj. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Szia! 3-as vagyok megint. Te is és mindenki csinálja ahogy akarja, de ez nem idejét múlt! Még pár gondolatot hozzá fűznék, talán némelyikkel te is egyetértesz. A guggolás pont az a gyakorlat, ami a Smith keretben végezve a lehető legrosszabb. Ha Én általában külföldi oldalakon szoktam tájékozódni főként profi erőemelők és súlyemelők oldalain (ha alapgyakorlatokról van szó) és még nem találtam olyan oldalt, ahol a Smith keretről pozitív véleményt olvastam volna. Szerintem azzal te is egyetértesz, hogy egy erőemelőnél, főként egy profi olimpiai súlyemelőnél senki nem ért jobban a guggoláshoz, szóval ezt a részét szerintem nem érdemes ragozni. Amúgy, meg ahogy a kérdező lány esete is jól bizonyítja, hogy Smith keretben azt hitte tud guggolni, de aztán jött a hideg vizes zuhany számára, hogy még sem, amikor beállt a szabad rúd alá. És ugyanezt tapasztaltam eddig minden eddzőteremben ahol megfordultam az elmúlt 20 évben. Sokszor láttam már, amikor a Smith keretes egyének megpróbáltak átállni szabadsúlyra nem csak guggolásban, hanem más gyakorlatokban is és csak szerencsétlenkedtek és inkább visszamentek a keret alá, mert az "kényelmesebb". Amúgy kb fél éve egy külföldi oldalon olvastam a Smith keretről egy elég hosszú elemzést, sajnos már nem emlékszem melyiken, pedig belinkelném ide. Arról szólt, hogy amerikában is a legtöbben utálják, sőt a legtöbb valamit is érő amerikai profi edző messze elkerüli a keretet, amikor a sportolóik edzéséről van szó. Valahol meg azt olvastam, lehet pont ugyanezen az oldalon, és nem tudom, hogy igaz-e. A lényeg, hogy a Smith keret megszületése valójában egy per miatt van. Amerikában mindenki szeret perelgetni mindenkit és az egyik eddzőtermi idióta beperelte az egyik gyártót, aki dühében kitalálta ezt az idióta biztos gépet, amiben még a rúd is ki van könnyítve és a lábára sem tudja ráejteni. Nem tudom, hogy igaz-e, de amerikáról lévén szó, szerintem elég hihető story. Egyébként az összes összetett alapgyakorlat lényege, hogy sok izmot dolgoztat meg egyszerre, erősítik a magot, a segédizmokat is valamint serkentik a test növekedési hormonjait is, ami naturálon elengedhetetlen az érdemi tartós fejlődéshez. Ebben rejlik az alapgyakorlatok ereje és a hatásossága, de ha izolációs gyakorlatot csinálunk belőlük egy géppel, akkor mindez elveszik. Az izolációs gyakorlatoknak is megvan a maguk szerepe, de a guggolás pont nem az a gyakorlat, amit egy kerettel egy izolációs láb gyakorlattá kell degradálni, főként hogy a guggolás egy teljes test gyakorlat és egy naturál testépítő egyik, ha nem a legfontosabb gyakorlata kell legyen, de nem egy Smith keretben.
2023. máj. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Fura, mert nekem meg keretben megy nehezebben, egyszerűen nem érzem ott az egyensúlyt, nem vagyok ura a helyzetnek. Fekvenyomni is jobban tudok szabadon.
2023. máj. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Innen üdvözletemet küld[m annak az okostojásnak,aki a gepekhez vitt első alkalommal.

Azert nem megy mert megszoktad a kötött pályat.Nincs stabilizator izomfejletseged.

A megoldás hogy most egy masik okosabb okostojast megkérsz hogy tanitson meg helyesen guggolni.Elsö körben nulla súllyal vagy keves súllyal.

2023. máj. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A 4#esnek most Tom Platz lekeverne egyet és azt mondaná hogy:Shut up and squat!!

Vicceltem.

Idejét múlt a guggolás, meg nem eleg jó izomépítésre?

Rendben.Játszunk egy kicsit.

Én linkelek világhírű testépítőket,bajnokokat,mr olimpiákat,akik szerint valamiért nem idejetmúlt,

te is linkelj ugyanannyit, akik nem guggolnak.

Ez is csak vicc volt,mert valszinű tudod/ tudjuk hogy, az aranyok kb 1 a százhoz lesz!!

2023. máj. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%

5# Teljesen igazad van, egy erőemelő nyilván nem fog keretben bohóckodni, mert számára a a szabad súlyos rudas guggolás a fontos. Az pedig, hogy valaki tud smith keretben guggolni, de rúddal nem, az szimplán boka/csípő mobilitási probléma. Először rudas guggolással tanuljon meg guggolni, majd, ha ez kész, utána mehet a smith keret, ha szeretné.

Azt viszont teljesen hülyeség, hogy kiváltson egy kezdő rudas guggolást smith keretes guggolásra, ezt aláírom.



8# Szövegértelmezés??


Nem azt írtam, hogy idejét múlt a guggolás és nem jó izomépítésre..


Azt írtam, hogy a smith keretben guggolást hipertrófia szempontból nem szabad leírni, mert minél stabilabb egy pozíció, annál nagyobb az erőkifejtés = nagyobb mechanikus tenzió = több izom..


A szabad súlyos rudas guggolás az egyik, ha nem a legnehezebben és LEGJOBB gyakorlat alsótestre, ez tagadhatatlan, de be kell látni, hogy hipertrófia szempontból pl egy pendulum guggolás fényévekkel jobb, pedig az is egy gép.


Valószínűleg a régi Arnold, Tom Platz, Ronnie is sokkal jobb COMBIZMOKAT (nem teljes alsótest) tudott volna építeni egy pendulum guggolással.

2023. máj. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Először is ez nem vagy-vagy kérdés, egy jó edzéstervbe szabad súlyos és gépes gyakorlatok is vannak. Én mindig szabad súlyos guggolással vagy felhúzással kezdek, utána irány a gépes edzés.

Kérdező, nem tanultad meg feszesen tartani a törzsed. Nulláról meg kell tanulni. Rendes súlyos guggoláshoz nem elég az erős láb, erős törzs is kell mert összecsuk a súly mint egy tortillát.

2023. máj. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!