Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A sima guggolást helyett...

A sima guggolást helyett megfelelő lábtolózni vagy hack-gépen guggolni, vagy nem az igazi?

Figyelt kérdés
2023. máj. 23. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a tested nem gyakorlatokat végez, hanem mozdulatokat, ezért igen.


Mind a 3 opció nagyon jó, egyikkel sem fogsz mellé.


Sőt, izomépítés szempontjából a stabilabb pozíció miatt a lábtoló/hack guggolás COMBIZOM építésére jobb megoldás.


Viszont, a teljes alsótest edzésére (farizom+combfeszítő) TELJES mozgástartományban (tehát, hogy ráülsz a vádlidra) a rudas/hack guggolás a nyerő.


Egyébként meg, nem azon fog múlni a lábad fejlődése, hogy te éppen rúddal, vagy, lábtolózol, illetve hack guggolón guggolsz.

2023. máj. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Na, igen, pont erre gondoltam (stabilizáció)!!!

Kétfelé kell koncentrálni, a mozgáson túl még tartani kell a nagy súlyokat, ami ráadásul bármikor leborulhat, főleg ha jön egy görcs, rossz mozdulat, stb. amit még nem lehet kontrollálni sem.

(Felhúzni meg vádlizni szoktam még külön.)

2023. máj. 23. 17:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért elég kevesen tudnak ráülni a vádlira. Azon a ponton már bőven bebukik sokaknak a fenekük.
2023. máj. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerencsére már egyre inkább kezd kikopni ez a “guggolni muszáj mert nem lesz lábad nélküle” hülye felfogás. Anélkül is nagyon jó combizmot lehet építeni, sőt ugyanolyan jót mint guggolással. Egyébként a többség helytelenül guggol, sokan egóból csinálják túl nagy súllyal és nem mennek le rendesen, anélkül meg értelmetlen. A másik amikor a technika rossz. De még ha helyesen is csinálja az ember akkor se biztos h megéri guggolni. Ha te hosszú évekig rendszeresen guggolsz és nem baba súlyokkal akkor a térdeid előbb-utóbb benyújtják a számlát még ha helyes volt a technika akkor is. De van aki pl. a gerincét vágja tönkre vele, ami nem biztos h megéri pláne egy hobbistának. A leginkább gyilkos gyakorlat.
2023. máj. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én pl csak hacken guggolok nagy súllyal. Nem szeretek szabadon guggolni, azon bemelegítek csak...a lábtoló meg meh arra ne alapozz az egy fos tök jól hangzik, hogy van rajta 200-250 kiló de (NEKEM) pl semmi húst nem hoz, egy fos...viszont hacken elég szépen lehet szenvedni :)
2023. júl. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!